Національна рада виставить на конкурс вільні місця для регіонального мовлення у 5-му мультиплексі

11.05.2018

11 травня Національна рада затвердила конкурсні умови й ухвалила рішення про оголошення конкурсу на отримання ліцензій на мовлення на вільних місцевих (регіональних) каналах багатоканальної телемережі МХ-5 у стандарті DVB–T2.

На конкурс виставлено 91 канал у 73 населених пунктах країни. Серед них є і місця в Костянтинівці та Покровську Донецької області і в Лисичанську Луганської області. Також телерадіоорганізації мають можливість розпочати мовлення у населених пунктах прикордонних областей – Житомирській, Харківській, Чернігівській – і на півдні країни – у Миколаївській Одеській, Херсонській областях.

За словами голови Національної ради Юрія Артеменка, цей конкурс є продовженням попереднього. Тоді деякі місця залишилися вільними, а деякі компанії не встигли подати заяви на участь у конкурсі. Враховуючи заплановане вимкнення аналогового сигналу, цей конкурс є дуже актуальним, зауважив Ю.Артеменко.

Конкурсними умовами передбачено такі вимоги до програмної концепції:

– обсяг ведення передач українською мовою згідно з чинним законодавством;

– обов’язкове розміщення соціально важливих програм місцевої тематики;

– рекомендовано розміщення дитячих передач;

– здійснювати мовлення без ретрансляції програм інших мовників;

– проведення ТРО інформаційно-рекламної компанії під час телевізійної трансляції програм щодо забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телемовлення.

Оголошення про конкурс незабаром буде опубліковано в газеті «Голос України». Тоді можна буде подавати заяви на участь у конкурсі.