Національна рада взяла участь у роботі консультативної групи Європейської Комісії щодо подальшого розвитку широкосмугових мереж в Україні та Європі
19 травня 2020 року відбулося онлайн-засідання підгрупи «Сприяння та прикордонна координація», яка створена в рамках Групи з питань радіоспектральної політики Європейської Комісії. У ньому взяли участь представники Національної ради, а також Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Адміністрації зв’язку Румунії та Європейської Комісії. Під час зустрічі учасники обмінялися думками щодо процесу звільнення в Україні смуг цифрового дивіденду від РЕЗ радіомовної служби задля покращення доступу до мобільного Інтернету.
В Україні роботи з вивільнення смуг цифрового дивіденду проводяться на виконання Указу Президента України від 08.07.2020 № 497/2019 «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету».
Особливий інтерес до процесу, який відбувається в Україні, має Адміністрація зв’язку Румунії, адже українські передавачі цифрового телебачення, що розміщені на прикордонні із цією країною, не дають їй можливості повністю розгорнути власні 5G-мережі.
Під час онлайн-засідання представник Національної ради – заступник начальника управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю Дмитро Кардаш у своїй презентації акцентував на досягненнях і проблемних питаннях, що виникають на шляху до переходу на новітні технології зв’язку в Україні. Однією із ключових проблем, які нині необхідно врегулювати для переведення частот першого та другого цифрового дивідендів (49 – 69 телевізійні канали) в нижчі частотні діапазони, є фінансове питання. Воно має бути вирішене органами державної влади й зацікавленими суб’єктами господарювання.
Було підкреслено злагоджену роботу Національної ради та Державного підприємства «Український державний центр радіочастот». Підприємство провело увесь необхідний комплекс робіт для перепланування мереж цифрового телебачення, а також нещодавно забезпечило цифровими частотами більшість місцевих аналогових мовників.
Співголови підгрупи Ерік Фурньє і Міндаугаскас Зілінскас наголосили на необхідності підтримувати подальший зв’язок із цього питання як на урядовому рівні, так і на рівні адміністрацій зв’язку. Завдяки зустрічі сторони мали змогу краще зрозуміти поточну ситуацію, що склалася в Україні, і плани щодо використання цієї смуги в майбутньому.
Довідково. Група з питань радіоспектральної політики (ГРСП) – це консультативна група високого рівня, яка допомагає Європейській Комісії у розробці політики щодо радіочастотного спектра. ГРСП створено рішенням Комісії 11 червня 2019 року. До її завдань належить надання допомоги та консультацій Комісії на стратегічному рівні щодо питання політики радіочастотного спектра, координації політичних підходів і формування гармонізованих умов щодо ефективного використання радіочастотного спектра, необхідного для встановлення й функціонування внутрішнього ринку Європи.
Ілюстрація з сайту news.dtkt.ua