Національна рада взяла участь у відзначенні 20-річчя ТАІЕХ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада взяла участь у відзначенні 20-річчя ТАІЕХ

Керівник апарату Національної ради Володимир Пащук і начальник відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Тетяна Фармагей взяли участь у міжнародному семінарі з нагоди відзначення 20-ї річниці ТАІЕХ (інструмент технічної допомоги для забезпечення обміну інформацією). Захід відбувся 12 квітня 2016 року у латвійській столиці – місті Вільнюсі, головна його тема стосувалася сфери інформаційного суспільства та медіа.

 Семінар проведено Європейською Комісією за підтримки Міністерства закордонних справ Литви і Регуляторного органу зв’язку за участі представників країн-бенефіціарів інструменту ТАІЕХ: Албанії, Азербайджану, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Грузії, Косово, Македонії, Молдови, Чорногорії, Сербії, Туреччини і України.

 Учасникам представлено досвід Литви щодо залучення допомоги й використання інструменту ТАІЕХ із метою створення потенціалу для забезпечення виконання зобов’язань для набуття членства у Європейському Союзі за напрямом розбудови інформаційного суспільства. Також надано докладну інформацію стосовно досягнень Литви у сфері електронних комунікацій (використання радіочастотного ресурсу з огляду на впровадження І і ІІ цифрового дивіденду, плавний перехід від аналогового до цифрового телебачення, впровадження технології LTE, спільне використання інфраструктури, забезпечення якості послуг, кібер-безпека).

 Експерти Європейської Комісії зупинилися на важливості залучення допомоги як основи для розвитку послуг на етапі вступу країн до ЄС, а також після вступу до цього європейського об’єднання. Йшлося і про важливість подальшого формування єдиного цифрового ринку ЄС та гармонізації його з країнами Східного партнерства.

 Крім того, було надано інформацію про нинішній стан використання інструменту ТАІЕХ країнами-бенефіціарами за 20 років. Детально розглянуто процедуру й керівні вказівки Європейської Комісії щодо ефективного використання можливостей ТАІЕХ, надано інформацію про особливості узгоджувальних процесів та формування якісних заяв на отримання допомоги.

Представники Національної ради обговорили з керівництвом відділу з питань політики ЄС з інституційної побудови ТАІЕХ і Twinning Європейської Комісії перспективи залучення та використання цього інструменту для регулювання медіа-сфери в Україні. За підсумками обговорення процедурних питань вирішено розпочати підготовку Національною радою заявок на отримання технічної допомоги ТАІЕХ.

 Довідково:

 ТАІЕХ – інструмент технічної допомоги для забезпечення обміну інформацією. Він надається та фінансується Європейською Комісією з метою розбудови інституціональної спроможності, наближення та імплементації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу (acquis communautaire).

Відповідну технічну допомогу можна отримати у формах: семінару, експертної місії, навчального візиту.

Координатором питання залучення технічної допомоги Європейської Комісії в Україні є Центр адаптації державної служби до стандартів ЄС при Національному агентстві України з питань державної служби.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше