Національна рада закликає Euronews припинити поширювати російську пропаганду - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада закликає Euronews припинити поширювати російську пропаганду

Український медіарегулятор звернувся до голови Групи Євроньюс Майкла Петерса і СЕО Євроньюс Гійома Дюбуа щодо висвітлення російської агресії в Україні російськомовною редакцією каналу Euronews. Національна рада зауважила, що в матеріалах мовника має місце відхилення від журналістських стандартів і просування наративів Кремля. Тому, на думку регулятора, така позиція виглядає як підтримка російської агресії.

Раніше Національна рада вже звертала увагу компанії на те, що підбір матеріалів, текстів і загальна позиція її російськомовної редакції не відповідають дійсності і перебувають під впливом позиції і риторики кремля щодо подій в Україні. Регулятор просив європейську редакцію «Euronews» припинити співпрацю з російськомовним виданням і у відповідь отримав запевнення, що надання об’єктивних неупереджених новин для аудиторії було і залишається метою Euronews у всіх її мовних редакціях.

Водночас, спостерігаючи за ефіром «Euronews» далі, Національна рада помічає розбіжності в сюжетах різних мовних версій, а також наявність кремлівських наративів без жодних спроб назвати їх дезінформацією.

Національна рада проаналізувала сюжет Euronews про сєвєродонецький хімічний завод «Азот», що транслювався в неділю, 12 червня 2022 р., за участі так званого «глави» так званої «ЛНР» Леоніда Пасєчніка. У французькій та російській версіях сюжету по-різному титрують цю особу і наводять цитату, яка цілковито є російським наративом для виправдання росією своєї агресії в Україні. При цьому російськомовна версія сюжету не наводить жодних коментарів про невизнаність цього утворення у світі.

Така трансляція поглядів бандитів і агресорів без надання слова представникам української влади виглядає як підтримка агресії, вважає Національна рада. А тому український медіарегулятор ще раз просить Euronews переглянути його позицію щодо російської агресії в Україні.

Звернення Національною ради до Euronews українською.

Звернення Національною ради до Euronews англійською.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше