Національна рада заохочує медійників та індустрію вивчати новий Закон «Про медіа» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада заохочує медійників та індустрію вивчати новий Закон «Про медіа»

Національна рада, а також експерти – учасники робочої групи з розробки Закону України «Про медіа», громадські організації, які вони представляють, нині активно працюють над упровадженням медійної реформи. Так, у Національній раді проведено роз’яснювальну зустріч для працівників медіарегулятора. Відбулися зустрічі і з регіональними та місцевими мовниками щодо положень нового медіазаконодавства. Запроваджує навчання для своїх співробітників і група «1+1 медіа». Регулятор вітає внутрішні ініціативи, спрямовані на докладне ознайомлення з положеннями нового Закону і закликає представників усіх видів медіа вивчати нове законодавство.

Нарада з медійниками Чернігівщини

Медійна реформа розпочне свій відлік 31 березня з набуттям чинності Законом України «Про медіа». Щоб усі учасники медіаринку могли безболісно вступити в нову епоху регулювання медіасфери в Україні, важливою є належна підготовка усіх суб’єктів до роботи за новими законодавчими правилами. З цією метою сторони, залучені до розробки та імплементації Закону України «Про медіа», проводять зустрічі і навчання з експертами-розробниками. Під час таких семінарів охочі – представники різних видів медіа, громадськості, регулятора –  можуть отримати відповіді на свої запитання і отримати роз’яснення щодо різних положень Закону.

Роз’яснювальна зустріч для працівників медіарегулятора з експертами – учасниками робочої групи з розробки Закону України «Про медіа»

Спеціальна зустріч була проведена в Національній раді. Представники робочої групи, яка працювала над Законом, відповідали на запитання працівників апарату, щоб вивчити його застосовність з погляду практичної реалізації усім норм законодавчого акта. Також Національна рада періодично організовує зустрічі з регіональними медійниками, де надає роз’яснення щодо нових філософії і практик, які заклав законодавець у Закон України «Про медіа». Такі зустрічі вже відбулися у Чернігівській та Полтавській областях.

Нарада з медійниками Полтавщини

Нам відомо, що серію вебінарів для вивчення Закону «Про медіа» організовує для своїх співробітників медіагрупа «1+1 медіа». Упродовж двох місяців вони працюватимуть зі своїми співробітниками з  різних підрозділів, маючи намір охопити близько 690 працівників.

Національна рада вітає такі ініціативи і сподівається, що всі учасники медійного ринку, а особливо ті суб’єкти, для яких історія комунікації з регулятором лише розпочинається, приділять належну увагу вивченню Закону. Навчальні заходи для цього вже організовували ГО «Платформа прав людини», Комісія з журналістської етики тощо. Вони будуть відбуватися і надалі. Закликаємо медійників долучатися до навчальних семінарів, які організовують громадські організації та розробники медіазаконодавства.

Якісна підготовка до впровадження реформи дасть змогу спростити взаємодію сторін, уникнути маніпуляцій, неправдивих і голослівних тверджень та звинувачень. Вона пришвидшить рух України до європейського співтовариства і дасть змогу ефективно виконати зобов’язання на шляху до вступу в ЄС.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше