Національна рада застосувала санкції до чотирьох провайдерів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада застосувала санкції до чотирьох провайдерів

На засіданні 26 листопада Національна рада серед іншого розглянула результати перевірок чотирьох провайдерів програмної послуги і застосувала до них санкції, передбачені чинним законодавством. Йдеться про такі компанії: ТОВ «ТВОПТИМУМ», м. Берегове Закарпатської обл., ФОП Желєзний Е.В., м. Гірське, м. Первомайськ Луганської обл., ТОВ «Воля-Кабель», м. Київ, МКП Кабельного телебачення «Тоніс», м. Олешки (Цюрупинськ) Херсонської обл.

Перевірка ТОВ «ТВОПТИМУМ» зафіксувала недотримання статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки у складі програмної послуги ретранслювалися 28 іноземних телеканалів, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Провайдер ФОП Желєзний Е.В. припустився аналогічного порушення, ретранслюючи 2 іноземні програми, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «Загородная жизнь» і «БелРос».

Під час перевірки ТОВ «Воля-Кабель» було з’ясовано, що компанія порушила загальну концепцію добору програм для ретрансляції, зменшивши мінімальну частку програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм, що ретранслюються в мережі: за ліцензією – не менше 59%, фактично – 58, 75%. Також ретранслювалися 4 іноземні програми, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «CCTV 4», «My Zen TV», «Museum», «gulli GIRL». Це свідчить про порушення недотримання статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги.

До цих компаній Національна рада застосувала санкцію «оголошення попередження», зобов’язавши їх протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Регулятор також розглянув результати позапланової перевірки МКП Кабельного телебачення «Тоніс». У складі програмної послуги провайдера зафіксовано ретрансляцію 3 іноземні програми, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «Домашний», «TV RUS», «СТС», що свідчить про недотримання статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Водночас компанія ретранслювала іноземну програму «Карусель», стосовно якої Національна рада ухвалили рішення про невідповідність її змісту вимогам законодавства України. Це є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» згідно з частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Відповідно регулятор оголосив цьому провайдеру попередження, а також вирішив стягнути штраф у розмірі 25% ліцензійного збору, що становить 8 238,75 грн. У тридцятиденний термін компанія має сплатити штраф і протягом місяця увідповіднити свою діяльність умовам чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше