Національна рада застосувала санкції до чотирьох провайдерів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада застосувала санкції до чотирьох провайдерів

На засіданні 26 листопада Національна рада серед іншого розглянула результати перевірок чотирьох провайдерів програмної послуги і застосувала до них санкції, передбачені чинним законодавством. Йдеться про такі компанії: ТОВ «ТВОПТИМУМ», м. Берегове Закарпатської обл., ФОП Желєзний Е.В., м. Гірське, м. Первомайськ Луганської обл., ТОВ «Воля-Кабель», м. Київ, МКП Кабельного телебачення «Тоніс», м. Олешки (Цюрупинськ) Херсонської обл.

Перевірка ТОВ «ТВОПТИМУМ» зафіксувала недотримання статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки у складі програмної послуги ретранслювалися 28 іноземних телеканалів, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Провайдер ФОП Желєзний Е.В. припустився аналогічного порушення, ретранслюючи 2 іноземні програми, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «Загородная жизнь» і «БелРос».

Під час перевірки ТОВ «Воля-Кабель» було з’ясовано, що компанія порушила загальну концепцію добору програм для ретрансляції, зменшивши мінімальну частку програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм, що ретранслюються в мережі: за ліцензією – не менше 59%, фактично – 58, 75%. Також ретранслювалися 4 іноземні програми, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «CCTV 4», «My Zen TV», «Museum», «gulli GIRL». Це свідчить про порушення недотримання статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги.

До цих компаній Національна рада застосувала санкцію «оголошення попередження», зобов’язавши їх протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Регулятор також розглянув результати позапланової перевірки МКП Кабельного телебачення «Тоніс». У складі програмної послуги провайдера зафіксовано ретрансляцію 3 іноземні програми, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «Домашний», «TV RUS», «СТС», що свідчить про недотримання статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Водночас компанія ретранслювала іноземну програму «Карусель», стосовно якої Національна рада ухвалили рішення про невідповідність її змісту вимогам законодавства України. Це є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» згідно з частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Відповідно регулятор оголосив цьому провайдеру попередження, а також вирішив стягнути штраф у розмірі 25% ліцензійного збору, що становить 8 238,75 грн. У тридцятиденний термін компанія має сплатити штраф і протягом місяця увідповіднити свою діяльність умовам чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше