Національна рада затвердила Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця медіа - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада затвердила Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця медіа

Національна рада  після громадських консультацій доопрацювала проєкт Порядку проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації і 24 лютого 2022 року затвердила цей документ. Він буде переданий до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.

Проєкт цього підзаконного акта розроблений на виконання Закону України «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Національна рада оприлюднила його на своєму офіційному вебсайті для громадських консультацій 23 грудня 2021 року.

Оскільки сам документ складний і вимагав врахування позицій не тільки медіарегулятора, Національна рада звернулася до Комітетів Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки і з питань гуманітарної та інформаційної політики та інших органів державної влади, дотичних до цієї проблематики, і провела з ними консультації.

Також ґрунтовне обговорення проєкту Порядку проведення перевірки ділової репутації покупця медіа було проведене з Громадською радою, що діє при Національній раді.

Сам Порядок містить, окрім загального, такі розділи:

  • Проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації;
  • Обробка персональних даних покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації.

Також документ має дві форми для заповнення:

  • Інформація про ділову репутацію покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації (додаток 1);
  • Згода на обробку персональних даних (додаток 2).

Член Національної ради Олександр Бурмагін, який представляв проєкт документа на засіданні, сказав, що  разом із цим підзаконним актом Національна рада надсилає до Міністерства юстиції лист, у якому звертає увагу  на ті вади закону  про олігархів, які треба усунути. На жаль, додав він, усунути наявні колізії підзаконним актом неможливо.

Рішення про затвердження Порядку проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації буде оприлюднене на вебсайті Національної ради після державної реєстрації у Міністерстві юстиції України та опублікування в «Офіційному віснику України».​

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше