Національна рада затвердила проект Розмірів штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення

11.07.2012

НА СВОЄМУ ЗАСІДАННІ 11 ЛИПНЯ Ц.Р. НАЦІОНАЛЬНА РАДА ЗАТВЕРДИЛА ПРОЕКТ РОЗМІРІВ ШТРАФІВ, ЯКІ МОЖУТЬ НАКЛАДАТИСЯ НА ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВАЙДЕРІВ ПРОГРАМНОЇ ПОСЛУГИ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ.

На своєму засіданні 11 липня ц.р. Національна рада затвердила проект Розмірів штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

Відповідно до частини 8 статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» рішення про стягнення штрафу приймаються:
– якщо після винесення попередження відповідні порушення не були усунені;
– якщо телерадіоорганізація за час після видачі (продовження) ліцензії вже отримала не менше трьох попереджень;
– якщо провайдер програмної послуги після сплати ним попереднього штрафу вже отримав не менше трьох попереджень.

Задля об’єктивності і виваженості у застосуванні штрафу до телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги за порушення ними законодавства у сфері телебачення і радіомовлення та ліцензійних умов буде встановлено розміри штрафів для загальнонаціонального, регіонального, місцевого теле- і радіомовлення (ефірного, кабельного, проводового) та окремо для супутникового теле- і радіомовлення, а також для провайдерів програмної послуги.

Для одиниці виміру розмірів штрафу застосовуватиметься показник мінімальної заробітної плати, розмір якої законодавчо встановлюється при затвердженні Державного бюджету України і зміни якої відбуваються у встановлених бюджетом розмірах і строках.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у разі застосування санкції за порушення вимог законодавства враховуватиметься принцип пропорційності порушення і покарання.

«Проект Розмірів штрафів буде направлено до Кабінету Міністрів України на погодження. А вже Кабмін вирішуватиме, яким чином затверджувати цей документ – протокольно на засіданні чи постановою, – повідомив голова регуляторного органу Володимир Манжосов на брифінгу, що відбувся по закінченні засідання. Після затвердження Кабінетом Міністрів Розміри штрафів будуть направлені для реєстрації до Міністерства юстиції України.

Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак, коментуючи це питання, наголосила, що «самі мовники під час зустрічей висловлювали побажання, щоб були затверджені розміри штрафів: відтак механізм роботи буде чіткішим».

Проект Розмірів штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення, невдовзі буде розміщено на сайті Національної ради.