Національна рада затвердила пропозиції щодо внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору

12.11.2015

Національна рада на засіданні 12 листопада затвердила пропозиції щодо внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги.

Чинна Методика була затверджена 2011 року, повідомив член Національної ради Олег Черниш, і сьогодні не зовсім відповідає вимогам часу. Зміни до неї були напрацьовані робочою групою із діяльності провайдерів програмної послуги, що працює при регуляторному органі. У запропонованій редакції Методики враховано принцип технологічної нейтральності при ліцензуванні провайдерів. Крім того, з’явиться можливість ліцензувати технологію ОТТ.

Також, за словами Олега Черниша, раніше виникали певні проблеми при ліцензуванні мовників, які використовують радіочастотний ресурс, стосовно визначення території охоплення мовлення. Новий документ передбачає при розрахунку ліцензійних розмірів брати до уваги потужність передавачів.


Також для провайдерів програмної послуги з’являється можливість вибору, в яких населених пунктах району працювати, – чи отримувати ліцензію на весь район, чи на окремі поселення.

Затверджені регулятором пропозиції щодо змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору будуть передані Державному комітету телебачення і радіомовлення для організації громадського обговорення й передачі Кабінету Міністрів України на затвердження.