Національна рада звернеться до суду про стягнення штрафів із понад 60 ліцензіатів

18.11.2016

У зв’язку з несплатою штрафів, накладених регуляторним органом на ліцензіатів за неподання, несвоєчасне подання інформації про структуру власності або подання інформації, що не відповідає дійсності, Національна рада звернеться до суду про стягнення цих штрафів стосовно 67 телерадіокомпаній.

 Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» суб’єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності. Цю інформацію необхідно подавати регулятору до 31 березня.

 Частиною десятою статті 72 цього Закону передбачено, що за неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою статті 59 (для телерадіоорганізацій) або частиною дев’ятою статті 40 (для провайдерів програмної послуги), телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник.

 Крім того, відповідно до статті 75 Закону за кожен день прострочення сплати нараховується пеня в розмірі одного відсотка суми штрафу.

 Зважаючи на те, що до цього часу низка ліцензіатів на сплатила штрафи за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення, Національна рада ухвалила рішення про звернення до суду про стягнення з них цих штрафів.

 Управлінням фінансової та бухгалтерської служби регуляторного органу телерадіокомпаніям і провайдерам програмної послуги нараховано пеню за кожен день прострочення сплати.