Національна рада звернеться до суду за стягненням штрафу з радіостанції «Європа плюс Дніпро» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Національна рада звернеться до суду за стягненням штрафу з радіостанції «Європа плюс Дніпро»

Національна рада на засіданні 13 січня ухвалила рішення звернутися до суду, щоб стягнути штраф із «ТРК «Скіфія» у формі ТОВ (ефірне радіомовлення, позивні «Європа плюс Дніпро»), м. Новомосковськ Дніпропетровської області. Телерадіокомпанія не виконала рішення регуляторного органу від 9 лютого 2017 року і не сплатила до державного бюджету України штраф у розмірі 33 600 гривень, правомірність якого встановив Верховний Суд.

Під час перевірки діяльності «Європа плюс Дніпро» 16 грудня 2016 року, що проводилася на підставі моніторингу ефірного добового радіомовлення від 15 листопада того ж року, регулятор зафіксував порушення нею частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Виявлені порушення, зокрема недотримання обов’язкової частки пісень державною мовою, і призвели до застосування Національною радою 9 лютого 2017 року санкції «стягнення штрафу». Товариство мало сплатити штраф у розмірі 33 600 гривень – 5% загальної суми ліцензійного збору.

Рішення і розпорядження Національної ради стосовно сплати штрафу та усунення порушень законодавства були надіслані компанії й отримані нею 21 лютого 2017 року.

Однак у відведений тридцятиденний термін із дня ухвалення рішення ліцензіат штраф не сплатив. Натомість він вирішив оскаржити в суді рішення регулятора. Окружний адміністративний суд міста Києва своїм рішенням від 31 січня 2018 року позовні вимоги «Європа плюс Дніпро» задовольнив, а Київський апеляційний адміністративний суд своєю постановою від 11 квітня 2018 року залишив рішення попередньої інстанції без змін.

Національна рада звернулася до Верховного Суду щодо скасування рішення та постанови згаданих вище судів.

14 грудня 2021 року Верховний Суд встановив правомірність рішення Національної ради від 9 лютого 2017 року. Телерадіокомпанії «Скіфія» було відмовлено у задоволенні позовних вимог.

З огляду на те, що ліцензіат штраф так і не сплатив, регуляторний орган звернеться до суду щодо його стягнення. До того ж компанія повинна буде сплатити ще й пеню за кожен день прострочення плати з моменту видання Верховним Судом своєї постанови у розмірі одного відсотка суми штрафу, як передбачено статтею 75 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше