Національна рада звернулась до РНБО та СБУ щодо дій власника «4 каналу» - нардепа Ковальова - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада звернулась до РНБО та СБУ щодо дій власника «4 каналу» – нардепа Ковальова

Національна рада звернулася до Служби безпеки України та Ради національної безпеки і оборони України з проханням перевірити факти, що свідчать про ознаки колабораціонізму в діях народного депутата України Олексія Ковальова. У разі їх підтвердження і притягнення депутата до кримінальної відповідальності регулятор просить СБУ вжити заходів для скасування реєстрації і припинення діяльності ТОВ «ТРК «Інтеррадіо» («4 канал»), кінцевим бенефеціарним власником якого він є.

У відкритих джерелах в інтернеті з’явилася інформація про зустріч О. Ковальова з представниками влади рф і його схвальну оцінку дій держави-агресора. Зокрема, на його сторінці у фейсбуці повідомлено, що під час цієї розмови йшлося про новий статус Херсонської області, «щонайтіснішу інтеграцію з Росією» та «повномасштабну інтеграцію аграріїв Херсонщини в економічну модель Росії».

О. Ковальов відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців є власником ТОВ «ТРК «Інтеррадіо», яке має ліцензію Національної ради на супутникове мовлення із логотипом «4» (комбіноване). Крім того, ця компанія є власником ТОВ «Корона санрайс», яке також має ліцензію на цифрове мовлення в мультиплексі МХ-5
із логотипом «4».

Наразі в Національній раді є заява ТОВ «ТРК «Інтеррадіо» про зміну власника, кінцевого бенефіціарного власника та пов’язаних осіб. Оскільки до поданих документів були зауваження, рішення щодо переоформлення Національна рада ще не ухвалила.

Власник суб’єкта інформаційної діяльності (телеканалу) може здійснювати вирішальний вплив на його управління або господарську діяльність, а тому Національна рада як регулятор занепокоєна, що зазначений медіаресурс може бути використаний О. Ковальовим і пов’язаними особами для підриву інформаційної безпеки держави.

Зважаючи на таку ймовірність, Національна рада просить СБУ і РНБО з’ясувати, чи справді мала місце колабораційна діяльність народного депутата. У разі підтвердження він має нести відповідальність відповідно до вимог Кримінального кодексу України. Також регулятор вважає, що в такій ситуації необхідно буде вжити заходів щодо скасування реєстрації і припинення діяльності ТОВ «ТРК «Інтеррадіо».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше