Національна рада звернулася до Weimer Media Group щодо визначення лауреатів цьогорічної «Премії ЗМІ за свободу» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада звернулася до Weimer Media Group щодо визначення лауреатів цьогорічної «Премії ЗМІ за свободу»

Медіа поширили новину про те, що німецька Weimer Media Group визначила лауреатів цьогорічної «Премії ЗМІ за свободу». Серед них колишня редакторка російського пропагандистського «Первого канала» Марина Овсяннікова. Національна рада вважає неприйнятним зрівнювати внесок у просування демократії та миру у Європі президента України та російської пропагандистки, яка упродовж багатьох років працювала на одному з найбільших російських пропагандистських каналів.

Регулятор закликає Weimer Media Group та медіаспільноту обрати правильну позицію у ситуації, що склалася, і відмовитися від вручення премії пані Овсянніковій.

Наводимо текст звернення повністю:

Крістіан Гьотц-Ваймер,
Проф. Вольфраму Ваймеру,
засновникам та видавцям

Панове, користуючись нагодою, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висловлює глибоку повагу Weimer Media Group.

Ми були засмучені рішенням Weimer Media Group зрівняти у важливості для просування демократії та миру у Європі президента України і працівниці головного кремлівського пропагандистського рупору «Першого каналу».

Як відомо, в Росії жодна телевізійна програма, а новини і поготів, не виходять у прямому ефірі. Отже, уявна сміливість пані Овсяннікової є частиною сценарію, розробленого одним з головних пропагандистів путінського режиму, керівника Першого каналу Костянтина ЕРНСТА, який, до речі, у багатьох європейських країнах перебуває під санкціями у зв’язку з невмотивованим і надзвичайно жорстоким вторгненням Росії до України.

Про те, що звільнення і вільний виїзд пані Овсяннікової з Росії до Європи є частиною єдиного плану, говорять неодноразові виступи і публікації пані Овсяннікової у соціальних мережах щодо необхідності зняття санкцій з Росії. Це “щасливе” звільнення відбулося в той час, як в Москві заарештовували на довгий термін і навіть засуджували людей за одиночні пікети з обкладинкою роману Льва Толстого “Війна і мир”.

Ми закликаємо керівництво і журналістів Weimer Media Group обрати правильну позицію у ситуації, що склалася, і відмовитися від вручення премії пані Овсянніковій.

Ми б воліли, аби Axel Springer Verlag, що володіє виданням Die Welt, відмовилася взагалі від співробітництва з пані Овсянніковою, як прикладом «консервування» впливу путінської команди на європейські мізки декількох поколінь. Але це рішення ми залишаємо на розгляд німецької преси, яка сьогодні є прикладом для багатьох демократій.

З повагою і сподіваннями на розуміння,

Голова Національної ради

Ольга Герасим’юк

Англомовна версія тут.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше