Національні телеканали повністю переходять на українську - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національні телеканали повністю переходять на українську

25 загальнонаціональних телеканалів не лише дотримуються вимог законодавства про мовні квоти, а й майже стовідсотково мовлять українською у своїх ефірах. Такі результати моніторингу за ІІІ квартал 2022 року, проведеного Національною радою на початку серпня.

Під час моніторингу регулятор проаналізував ефір 25 загальнонаціональних телекомпаній – 22 телеканалів багатоканального мовлення і 3 телеорганізацій, що здійснюють супутникове мовлення. Моніторинг телеканалів охопив період з 1 по 7 серпня, що становив 105 годин. Частка вживання української мови визначалась у проміжки часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00, як передбачено законодавством.

Стаття 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» визначає, що загальнонаціональні телемовники повинні забезпечувати у своєму ефірі частку передач державною мовою не менше ніж 75 відсотків загальної тривалості передач та/або фільмів або їх частин у кожному з проміжків часу. Також не менше ніж 75 відсотків усіх передач новин мають звучати українською.

Проведений моніторинг засвідчив, що 16 із 25 загальнонаціональних телеканалів транслювали свій контент лише українською мовою. В ефірі інших 9 телекомпаній такий показник державної мови на рівні 99%. Новини на телеканалах поширювалися лише українською.

Лише державною мовою транслюється реклама і телемагазини, як і передбачено частиною першою і третьою статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Такі показники засвідчують, що українська мова в ефірі національних каналів нарешті на чільному місці. Національна рада сподівається, що такі показники залишаться й надалі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше