Національну раду відвідали представники ОБСЄ

19.09.2011

СЬОГОДНІ, 12 ЖОВТНЯ 2010 РОКУ, У НАЦІОНАЛЬНІЙ РАДІ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ ОБСЄ.

Сьогодні, 12 жовтня 2010 року, у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася зустріч із представниками ОБСЄ.

У ній взяли участь Дуня Міятович, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Ана Карлерайтер, старший радник офісу Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Любомир Копай, координатор проектів ОБСЄ в Україні. Національну раду під час зустрічі представляли голова Володимир Манжосов, заступник голови Лариса Мудрак, члени Національної ради Ірина Опілат, Євген Баранов, Микола Фартушний.

У вступному слові Володимир Манжосов зазначив, що всі члени Національної ради особисто хотіли познайомитися з Дунею Міятович, яку добре знають як відомого експерта в галузі телерадіомовлення та визнаного фахівця з регулювання телерадіомовного ринку. „Ми раді звіряти наш досвід, наші проблеми з європейським досвідом та переймати позитивні способи вирішення проблемних питань у наших зарубіжних колег”, – наголосив він.

Дуня Міятович сказала, що це її ознайомчий візит, хоча вона добре знається на діяльності Національної ради, оскільки довгий час працювала і очолювала Європейську платформу регуляторних органів і навіть багато в чому сприяла виникненню українського регуляторного органу.

Представника ОБСЄ з питань свободи слова ЗМІ цікавили конкретні питання, які стосувалися процедури призначення членів Національної ради, фінансування українського регуляторного органу, ліцензування телерадіоорганізацій, питання проведення конкурсів.

Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак, зокрема, пояснила: „Упродовж 19 років в Україні сформувався медійний ринок, він складається з великої кількості телерадіоорганізацій. Зрозуміло, що процес трансформації медійного ринку проходить непросто”. Вона підкреслила, що „для української телерадіоінформаційної галузі обмін досвідом, сприяння європейських організацій, зокрема ОБСЄ і Ради Європи, є дуже важливим”.

Під час зустрічі було досягнуто домовленості щодо проведення консультацій з питань впровадження цифрового мовлення, інших модерних технологій та про обмін напрацьованими регуляторними актами в телерадіоінформаційній сфері.

Довідково: Представник ОБСЄ з питань свободи слова сприяє виконанню країнами-учасницями своїх зобов’язань у галузі свободи засобів масової інформації, яка є критично важливою для забезпечення нормального функціонування відкритого демократичного суспільства, а також системи підзвітності урядів своїм громадянам. Мандат Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ передбачає здійснення моніторингу за дотриманням державами-учасницями ОБСЄ своїх зобов’язань у сфері забезпечення свободи висловлювання і свободи засобів масової інформації та оперативне реагування на випадки серйозного порушення державами-учасницями зазначених принципів і зобов’язань ОБСЄ.