Назви населених пунктів і вулиць у документах ліцензіатів

19.07.2016

Зміни до ліцензій телерадіоорганізацій і провайдерів програмної послуги стосовно внесення нових найменувань населених пунктів відповідно до Закону про декомунізацію вноситимуться регуляторним органом поступово.

Згідно із Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в країні триває процес перейменування населених пунктів, районів та областей, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Деякі компанії поряд з іншими змінами вже подають до Національної ради заяви про переоформлення ліцензій у зв’язку перенайменуванням міст і вулиць. Однак це лише незначна частина телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, які потребують такого переоформлення ліцензій. Тому, поки всі ліцензіати не подадуть відповідних заяв і не буде ухвалено рішень про переоформлення їхніх ліцензій, регуляторний орган використовуватиме у своїх документах і нові, і старі найменування населених пунктів та об’єктів топоніміки.

Водночас звертаємо увагу всіх ліцензіатів на необхідність приведення своїх статутних і установчих документів у відповідність до вимог законодавства та подальшого внесення змін до ліцензій.