Не потрібно демонтувати супутникові тарілки – налаштовуйте їх на українські канали! - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Не потрібно демонтувати супутникові тарілки – налаштовуйте їх на українські канали!

Звертаємо увагу громадян, що поширена інформація про необхідність оперативного демонтажу супутникових антен на фасадах багатоповерхових будинків не відповідає дійсності. Національна рада підтримує звернення Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики до голів військових адміністрацій, а також органів місцевого самоврядування та їхніх керівників і зі свого боку також закликає не поширювати неперевірену інформацію та не спонукати громадян до демонтажу супутникових тарілок, які в умовах війни є найбільш надійним способом отримання телесигналу. 

Зокрема, інформацію про те, що мешканцям багатоквартирних будинків необхідно демонтувати супутникові тарілки, щоб уникнути повітряних ударів, поширив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко. «Це викликане необхідністю насамперед захисту будинків та ваших сусідів. Усі самостійно неприбрані антени буде демонтовано комунальними підприємствами міста та повернено власникам після закінчення військових дій на території України», – написав він у фейсбуці. 

Про те, що супутникові тарілки не несуть загрози мешканцям багатоповерхівок, уже підтвердив провідний провайдер країни Viasat. «Достовірної інформації з цього приводу з офіційних джерел державної влади України чи ЗСУ не було. На сьогодні супутниковий прийом сигналу телеканалів є найнадійнішою стабільною технологією з покриттям у будь-якій точці в Україні, на відміну від інших технологій, що залежать від наземних станцій та передавачів і, на жаль, піддаються ризику ураження ворожими силами», – наголосили представники провайдера. Крім того, експерти з надання телекомунікаційних послуг пояснили: «Супутникові антени (тарілки) – це обладнання для приймання телевізійного сигналу від супутників, вони мають лише таке вузькоспрямоване технічне призначення і не впливають на притягування або коригування польоту ракет, літаків чи іншої ворожої техніки. Поверхня відбивання супутникової антени набагато менша, ніж поверхня горизонтальних залізних або жерстяних елементів на будинках (піддашків, парапетів на вікнах та балконах). Крім того, конструкція антени така, що все випромінювання, яке потрапляє на її поверхню, збирається у фокусі і не перевідбивається у простір, тобто їх вплив на радари значно менший, ніж зазначених пласких елементів».

Національна рада наголошує, що ворог постійно робить спроби заволодіти не лише землями України: регулярно здійснюються атаки на інфраструктуру телекомунікаційних мереж. Тож закликаємо, не робіть необдуманих вчинків, що будуть на користь окупанту. Якщо маєте можливість дивитися супутникове телебачення, налаштовуйте свої антени на українських мовників. 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше