Недофінансування українського суспільного мовника викликає занепокоєння у європейських структурах

07.12.2017

Під час обговорення питань порядку денного 13-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), що відбувається у м. Страсбурзі з 5 по 8 грудня цього року, було висловлено серйозне занепокоєння щодо недофінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), адже це ставить під ризик українську реформу, а також значно погіршує увесь європейський ландшафт суспільного мовлення, – повідомляє Ольга Герасим’юк, яка є постійним представником України в цьому Комітеті.

У Верховній Раді України сьогодні в другому читанні має розглядатися проект Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік», у якому для потреб НСТУ пропонується фінансування в обсязі 990 млн грн., що не відповідає вимогам Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Адже згідно із частиною третьою статті 14 цього Закону фінансування ПАТ «НСТУ» має становити не менше як 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету за попередній рік. Якщо брати до уваги той факт, що видатки загального фонду Держбюджету за 2017 рік становили 767,7 млрд грн., то для потреб НСТУ на 2018 рік мало бути виділено 1 млрд 535 млн грн.

На думку Національної ради, яка послідовно підтримує розвиток і становлення українського суспільного мовлення, недостатнє фінансування може звести нанівець увесь хід реформ і негативно вплинути на незалежність телерадіокомпанії. Адже нині реформування перебуває на самому початку, а для вироблення нового і цікавого контенту, як відомо, необхідне і сучасне обладнання, і професійні кадри. Якщо цього не буде, то й рейтинги компанії не зростатимуть. Тобто продукція, яку вироблятиме НСТУ, не відповідатиме якісним вимогам до суспільного мовлення, не забезпечуватиме всіх інформаційних потреб громадян, а отже, не виконуватиметься головна ціль суспільного мовника.

Європейська спільнота наголошує, що Україна має певні зобов’язання перед Європейським Союзом, і впровадження суспільного мовлення – одне із них.