Нестача в ефірі української мови обернулася для сумської радіостанції накладенням штрафу

29.08.2018

Ознайомившись із результатами перевірки ТРК «ТВК» у формі ПП, м. Охтирка Сумської обл. (позивний «А-FM»), на засіданні 29 серпня Національна рада визнала зафіксовані в діяльності ліцензіата порушення та вирішила за недотримання обов’язкової частки української мови  застосувати до нього  санкцію  «стягнення штрафу».

Проведений моніторинг ефірного мовлення сумської радіостанції «А-FM»  став приводом для призначення позапланової перевірки її діяльності. Її результати засвідчили, що 27 квітня 2018 року компанія не дотрималася вимог частини другої статті 9 та частини сьомої статті 27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Оскільки цього дня частка пісень українсько мовою в ефірі мовника становила  30,89%, а в проміжку часу між 07:00 і 14:00 лише 26,61%. Тоді як відповідно до умов ліцензії їх обсяг мав бути не менше 32%.

Згідно з частиною одинадцятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» зафіксовані в діяльності ліцензіата порушення є підставою для застосування до нього санкції «стягнення штрафу».  Компанії ТРК «ТВК» у формі ПП було прораховано суму штрафу, що становить 5% від розміру ліцензійного збору.  У тридцятиденний термін з дня повідомлення про відповідне рішення ліцензіат має сплатити  до Державного бюджету України  1 394,56 грн. Також протягом місяця радіостанція із Сумщини має привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.