Невдовзі в Україні з’явиться новий нішевий супутниковий канал із логотипом «Банк TV»

19.09.2011

На засіданні 30 червня 2011 року Національна рада розглянула заяву та ухвалила рішення про видачу ліцензії на супутникове мовлення ТОВ «Банківське телебачення». Засновником цього телеканалу є Національний банк України.

Презентацію нового телеканалу провела радник голови НБУ Марта Гримська, яка відповідає за цей проект. Їй було поставлено низку запитань щодо організації мовлення «Банківського телебачення». Зокрема членів Національної ради цікавило, чи вже створена команда, яка готуватиме програми для ефіру, коли у разі отримання ліцензії планується старт нового проекту, яке фінансове забезпечення телеканалу.

На всі запитання члени Національної ради отримали вичерпні відповіді Марти Гримської. По-перше, вона заявила, що формат мовлення першого в Україні спеціалізованого каналу буде інформаційно-просвітницьким, за тематикою 70% мовлення становитиме інформація про банківський та фінансової сектор економіки. Аудиторія, на яку розрахований цей телеканал, складатиметься з топ-менеджерів банків, фахівців фінансової сфери, аудиторів, працівників інвестиційних фондів і державних структур, журналістів і пересічних громадян, котрі цікавляться фінансовими та економічними новинами та пізнавальними програмами на означені теми.

Частка програм власного виробництва телеканалу становитиме 20 годин 10 хвилин на добу (84%), мінімальна частка національного аудіовізуального продукту (в тому числі власного виробництва) – 21 година 10 хвилин на добу (88,2%), максимальна частка аудіовізуальної продукції іноземного виробництва – 2 години 50 хвилин на добу (11,8%). Програми іноземного виробництва перекладатимуться українською мовою. Частка мовлення державною мовою – не менше 75%.

За словами радника голови НБУ, персонал, який працюватиме на каналі, добирається з досвідчених журналістів, працівників прес-служби Національного банку. На посаду керівника телеканалу оголошено конкурс, через місяць його буде визначено. Вихід в ефір планується розпочати восени. У червні ц. р. Національний банк України ухвалив постанову, якою до статутного капіталу телеканалу ТОВ «Банківське телебачення» внесено 10 млн. грн., цих коштів буде достатньо, аби запустити новий проект.
.

Голова Національної ради Володимир Манжосов, вислухавши роз’яснення Марти Гримської, зауважив: «Усі мешканці України скажуть спасибі за те, що вони отримуватимуть найактуальнішу інформацію про фінансову ситуацію в країні та світі».