Невідповідність термінів у Законах «Про електронні комунікації» і «Про телебачення і радіомовлення» створює загрозу для ліцензування мовлення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Невідповідність термінів у Законах «Про електронні комунікації» і «Про телебачення і радіомовлення» створює загрозу для ліцензування мовлення

Національна рада 24 лютого на звернення Міністерства цифрової трансформації  затвердила пропозиції щодо змін до Закону України «Про електронні комунікації». Вони стосуються унормування термінів і положень цього закону із Законами «Про телебачення і радіомовлення» та «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».

Закон України «Про електронні комунікації» набув чинності 1 січня цього року. Його прикінцеві положення передбачають внесення змін до згаданих вище законів з тим, щоб узгодити терміни в них. У цей самий час втратили чинність Закони України «Про телекомунікації» та «Про радіочастотний ресурс України», на які часто зсилаються норми Закону «Про телебачення і радіомовлення». При цьому не вирішеними залишилися деякі питання, у тому числі і щодо використовуваних у них термінів.

Зокрема, юридичне управління Національної ради зауважило, що Законом України «Про електронні комунікації» жодним чином не врегульовано питання тимчасового мовлення. Якщо в Законі «Про радіочастотний ресурс України» були положення, які враховували потреби тимчасового мовлення, то новий Закон «Про електронні комунікації» їх не містить. А отже, необхідно передбачити відповідні норми.

Також у новому і наявних профільних для регулятора законах різняться терміни, які стосуються прорахунку частот Українським державним центром радіочастот. Так, відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада здійснює замовлення на розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення. Натомість новий закон використовує термін «розрахунки електромагнітної сумісності». Це породжує проблеми практичного застосування цих законів і створює загрози для ліцензування мовлення, адже замовлення «висновків» (або «розрахунків») є ключовим етапом ліцензування мовлення.

Крім того, в Законі «Про електронні комунікації» серед органів, що здійснюють міжнародне співробітництво у сферах електронних комунікацій і радіочастотного спектра, необхідно передбачити і Національну раду.

Ці та інші зауваження Національної ради щодо змін до Закону «Про електронні комунікації» будуть надіслані до Міністерства цифрової трансформації України.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше