«NEWSONE» призначено перевірку через поширення необ’єктивної інформації

17.09.2020

Рішенням від 17 вересня регулятор призначив ТОВ «Новини 24 години» (логотип «NEWSONE»), м. Київ, позапланову перевірку. Її  підставою стали висловлювання ведучих передачі «Протистояння» В. Піховшека і Д. Панченко, що мають ознаки порушення презумпції невинуватості підозрюваного, обвинуваченого або упереджують рішення суду,  а також нехтування законодавчими нормами щодо поширення об’єктивної інформації.

Передача транслювалася у прямому ефірі 28.08.2020 у часовому проміжку з 19.01 до 19.59 і з повторами 29.08.2020 і 30.08.2020. У ній ішлося про факт скоєння фізичною особою Сергієм Стерненком кримінального злочину, причому зазначену особу було названо «вбивцею».

Оскільки станом на 28 – 30.08.2020 не було встановлено обвинувального вироку суду, який би набрав законної сили, подібні твердження є ознакою порушення засад презумпції невинуватості і забезпечення доведеності вини, а також ознакою порушення ліцензіатом вимог пунктів а), в) і з) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства України і вимог ліцензії; поширювати об’єктивну інформацію; не поширювати матеріали, які порушують презумпцію невинуватості підозрюваного, обвинуваченого або упереджують рішення суду.

За результатами перевірки Національна рада ухвалить рішення відповідно до вимог законодавства.


Перейти до вмісту