Незалежна асоціація телерадіомовників приєдналася до підписантів саморегулівного Акта про висвітлення ЗМІ тем суїцидів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Незалежна асоціація телерадіомовників приєдналася до підписантів саморегулівного Акта про висвітлення ЗМІ тем суїцидів

На загальних зборах Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ), що відбулися 13 грудня, було ухвалено рішення про підтримку і підписання Спільного акта узгодження № 2 «Висвітлення засобами масової інформації теми суїциду», що був напрацьований Робочою групою зі створення правил захисту дітей у медіа, яка діє при Національній раді.

 Як повідомлялося раніше, цей саморегулівний для телерадіоіндустрії документ уже підписали ТОВ ТРК «Україна»,  група «StarLightMedia, ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».  НАМ –  це професійне  об’єднання електронних ЗМІ, до якого входять понад 100 регіональних та загальнонаціональних телерадіокомпаній України,  і підписання ним цього документа засвідчує, що його учасники згодні дотримуватися напрацьованих положень.

 Правила, які було розроблено спільно представниками індустрії, громадськості, Національної ради та медіаюристами і психологами, допоможуть мовникам визначати певні межі при висвітленні таких чутливих тем, як добровільне позбавлення людиною себе життя та спроб накласти на себе руки. У демократичному світі вже давно розроблені певні обмеження щодо висвітлення таких ситуацій засобами масової інформації та  через мережу інтернет.

 Як стверджують фахівці-психологи, з погляду громадського здоров’я суїциду можна запобігти, і мас-медіа є ключовим чинником у цій справі, оскільки вони можуть значно підвищити рівень обізнаності людей щодо  можливостей виходу із будь-яких, здавалося б, безвихідних ситуацій. Проте водночас є серйозні ризики медійного впливу на людей із нестійкою психікою, так званий ефект зараження (синдром Вертера). Тому в багатьох країнах уже давно вироблено певні норми, яких мають дотримувати ЗМІ під час висвітлення трагічних випадків, пов’язаних із самогубствами.

Створений робочою групою документ стане в пригоді журналістам, продюсерам і виробникам програм, які працюють із такими темами, та убезпечать їх від помилок, які часто можуть коштувати деяким людям, а особливо дітям,  у яких ще не сформовано інстинкту самозбереження, життя.

Саморегулівний акт відкритий для підписання, і Національна рада закликає мовників, а також пресу й інтернет-видання приєднуватися до нього та використовувати його положення у своїй професійній роботі.

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше