Нові санкції Канади проти російських медійників і артистів - 38 осіб і 16 організацій - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Нові санкції Канади проти російських медійників і артистів – 38 осіб і 16 організацій

Канада запровадила нові санкції проти російських новинних організацій і медіаперсон, залучених до кремлівських операцій з дезінформації. Їх введено щодо 38 фізичних осіб і 16 організацій, які причетні до поширення російської дезінформації та пропаганди, повідомила пані міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Як ідеться в повідомленні на сайті уряду Канади, війна президента володимира путіна в Україні базується на брехні й обмані, а російські операції з дезінформації залучили знаменитостей і так звані новинні організації, щоби повторювати тези Кремля й намагатися виправдати звірства, які відбуваються по всій Україні.

Санкції Канади охоплюють такі ресурси:

МІА «Россия сегодня» — державна медіакомпанія, що об’єднує російськомовні інформаційні ресурси «РИА Новости», «ПРАЙМ», «ИноСМИ», ТОК, КОТ, Baltnews, Ukraina.ru, Соцнавигатор і Arctic.ru;

United World International, Фонд боротьби з репресіями, а також суб’єкти дезінформації, тісно пов’язані з Євгеном Пригожиним, засновником і власником ПВК «Вагнера».

Крім того, під санкції потрапили й російські актори, співаки і медіаперсони Максим Аверін, Ірина Аллегрова, Надія Бабкіна, Микола Басков, Марат Башаров, Діма Білан, Дана Борисова, Михайло Боярський, Олександр Буйнов, Поліна Гагаріна, Олег Газманов, Михайло Галустян, Вікторія Дайнеко, Лариса Доліна, Дмитро Дюжев, Микола Расторгуєв тощо.

Повний перелік осіб, що потрапили під санкції.

«Не можна допустити, щоб культурні ікони  міедіаорганізації вільно використовували свій статус для просування брехні і невиправданої підтримки путінської війни», — додала Мелані Жолі.

Активи усіх цих осіб будуть заморожені, а фізичним особам ще й заборонять вʼїзд до Канади.

«Російська дезінформація призвела до страждань мільйонів. У пошуках фальшивої довіри для підтримки своєї брехні президент путін закликав росіян за допомогою публічних платформ поширювати дезінформацію і пропаганду. Президент путін намагається маніпулювати громадською думкою. Канада не дозволить розповсюджувачам дезінформації та пропаганди діяти безкарно. Канада підтримує Україну», – висловилася пані міністр закордонних справ Канади.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Канада запровадила санкції проти понад 1600 фізичних і юридичних осіб з росії, України та Білорусі. Загалом після окупації Криму санкції Канади торкнулися понад 2200 фізичних і юридичних осіб.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше