Нові санкції від Великої Британії вдарять по російських медіа, PR і консалтингу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Нові санкції від Великої Британії вдарять по російських медіа, PR і консалтингу

4 травня міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс розповіла про новий список британських санкцій щодо росії. Санкції зачеплять медіасферу і сферу надання консалтингових послуг.

Згідно з новими санкціями російські підприємства більше не зможуть отримувати вигоду від британських бухгалтерських, управлінських консультацій та PR-послуг світового рівня, на які припадає 10% російського імпорту у цих секторах, ідеться у повідомленні британського уряду.

За словами Ліз Трасс, ведення бізнесу з режимом путіна є моральним банкрутством і допомагає фінансувати військову машину. «Урізання доступу Росії до британських послуг створить більший тиск на кремль і в кінцевому підсумку допоможе забезпечити невдачу путіна в Україні», – сказала вона.

Зважаючи на те, що експорт професійних послуг Великої Британії надзвичайно цінний для багатьох країн, країна вирішила заблокувати ці послуги для росії. «Обмежуючи доступ росії до консультантів світового рівня з управління, бухгалтерів і PR-фірм, ми посилюємо економічний тиск на кремль, щоб він змінив курс», – сказав Державний секретар з питань бізнесу, енергетики та промислової стратегії Квасі Квартенг. 

Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс також оголосила про 63 нові санкції, багато з яких вплинуть на акторів та організації основних медіакомпаній. Вони полягатимуть у замороженні активів і забороні поїздок.

Це підкріплюється новим чинним законодавством, яке означає, що соціальні мережі, інтернет-сервіси та компанії телефонних застосунків повинні вжити заходів для блокування контенту від двох основних російських джерел дезінформації – телеканалів RT і Sputnik.

«Ці ЗМІ уже були вимкнені з ефіру у Британії, і ми заборонили комусь провадити з ними бізнес. Тепер ми перейшли до вимкнення їхніх вебсайтів, акаунтів у соціальних мережах і додатків, щоб ще більше зупинити поширення їхньої брехні», – зауважив міністр технологій та цифрової економіки Кріс Філп.

Нині під санкції потрапили значущі особи «Першого каналу», серед яких військові кореспонденти, які приєдналися до російських військ в Україні:

  •  Євген Піддубний, військовий кореспондент Всеросійської державної телерадіокомпанії;
  •  Олександр Коц, військовий кореспондент російської газети «Комсомольская правда»;
  •  Дмитро Стешин, російський журналіст, спеціальний кореспондент «Комсомольської правди».

Також під санкції потрапили:

  • Всеросійське державне телебачення і радіомовлення – велика державна телерадіокомпанія, яка відіграла ключову роль у виправданні агресії путіна проти України;
  •  Інформаційне агентство InfoRos – поширює дестабілізуючу дезінформацію про Україну, імовірно має зв’язки зі спецслужбами рф;
  • SouthFron – дезінформаційний сайт, який поширює неправдиву інформацію, яка намагається виправдати вторгнення рф в Україну;
  •  Fundation Strategic Culture – ресурс, який поширює дезінформацію про вторгнення рф в Україну і особливо відзначився у приховуванні ролі російських військ у вбивстві мирного населення в Бучі.

У повідомленні британського уряду також зазначається, що Велика Британія далі тісно співпрацюватиме із соціальними мережами і союзниками для виявлення, викриття і протидії кремлівській операції з дезінформації.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше