НСТУ розпочала обговорення першої редакції Концепції мовлення національних меншин - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

НСТУ розпочала обговорення першої редакції Концепції мовлення національних меншин

13 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України спільно з проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи Суспільного мовлення в Україні» проводить публічне обговорення першої редакції Концепції мовлення національних меншин на українському суспільному мовнику. До нього залучено широке коло громадських об’єднань, створених меншинами, культурних організацій, працівників НСТУ, державних органів, громадськості тощо.

Зазначена концепція розроблена відповідно до вимог, які поставила перед правлінням ПАТ «НСТУ» Наглядова рада суспільного мовника у основних напрямах діяльності мовника на 2017 рік, затверджених 23 січня 2017 року.

Вітаючи присутніх, голова Наглядової ради Суспільного мовлення Тетяна Лебедєва сказала про те, що «саме отакі програми, які, з одного боку, допомагають громадянам України, представникам національних меншин відчути себе інтегрованими в єдину країну, в єдину родину українців, і, з другого боку, допомагають українцям зрозуміти особливості кожної національної меншини і як це чудово, що нас стільки і ми такі різні. Я зрозуміла, що саме такі програми, такі редакції мають бути містками комунікації для того, щоб разом ми всі змогли побудувати єдину демократичну, мультикультурну, мультинаціональну країну». Вона висловила сподівання, що результати сьогоднішнього обговорення дозволить команді реформаторів Суспільного належним чином реагувати на те, що є нині викликом суспільства.

Про міжнародні стандарти, а також стандарти Ради Європи у цій сфері розповів експерт з Іспанії Джоан Барата Мір. Він розказав про основні документи, які регулюють права національних меншин і принципи, які необхідно брати до уваги, розглядаючи цю тему.

Голова Правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія нагадав, що суспільний мовник – для всіх у країні, незалежно від мови, національності, віри. Він запевнив, що НСТУ не збирається скорочувати мовлення національних меншин чи прибирати редакції, натомість додаватиме більше контенту. Це має бути контент мовою національних меншин і контент про національні меншини всій решті країни. «Ми будемо робити так доти, поки відстань між всіма, хто каже «вони» про національні меншини, не скоротиться до одного класного «ми». Оце наша мета», – сказав він.

За словами Зураба Аласанії, Концепція мовлення національних меншин є унікальним документом, оскільки в інформаційній сфері він розробляється вперше.

Член Правління ПАТ «НСТУ» Роман Вінтонів представив розроблену концепцію. Він розповів про наявну ситуацію з мовленням національних меншин на Суспільному, які редакції готують такі програми, і плани на майбутнє. Зокрема, планується створення Центру мовлення про національні спільноти України, який опікуватиметься виробленням усього відповідного контенту. Центральна редакція і редакція міжнародної співпраці і перекладу розміщуватимуться в Києві, а в регіонах працюватимуть власні кореспонденти. Багато уваги буде приділено співпраці із суспільними мовниками сусідніх країн.

За словами Романа Вінтоніва, обмежене фінансування Суспільного мовлення не відіб’ється на мовленні національних меншин. Цей аспект діяльності НСТУ є цікавим і затребуваним у грантодавців, які виділятимуть кошти під хороші ідеї програм і передач.

Було зазначено, що перша редакція Концепції мовлення національних меншин була розіслана більше як 200 респондентам, серед яких громадські об’єднання, Рада Європи, ОБСЄ, міжнародні експерти тощо. Нині уже є перші висловлені зауваження.

Учасники публічного обговорення, розділившись на три групи, обговорюють зазначену концепцію і сформовані в ній ідеї. Зокрема, йдеться про оцінку створення Центру мовлення національних спільнот, про те, в яких регіонах є потреба у створенні програм про національні меншини, які програми хотілося б бачити мовами національних меншин, що всій Україні варто розказувати про національні спільноти тощо.

Наприкінці дня всі висловлені зауваження і пропозиції будуть узагальнені, а потім опрацьовані Правлінням НСТУ. Другу редакцію Концепції мовлення національних меншин буде розміщено на сайті Суспільного мовлення, після чого очікується повторне коло публічного обговорення, за результатами якого напрацьований і виважений документ буде представлено на затвердження Наглядовій раді НСТУ.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше