Громадські організації, які хочуть рекомендувати своїх кандидатів у наглядову раду суспільного мовника, мають подати заяви з 27 липня по 10 серпня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Громадські організації, які хочуть рекомендувати своїх кандидатів у наглядову раду суспільного мовника, мають подати заяви з 27 липня по 10 серпня

На сьогоднішньому засіданні Національна рада ухвалила рішення, яким затвердила календарний план проведення конференцій громадських об’єднань і асоціацій для визначення складу наглядового органу Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Також затверджено склад Громадської комісії, яка аналізуватиме подані громадськими об’єднаннями та асоціаціями документи. До неї входять представники, визначені громадськими радами при Національній раді, Державному комітеті телебачення і радіомовлення України, Міністерстві культури України, Міністерстві молоді та спорту України, Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Консультативною радою при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини (по три представники від кожної).

Відповідно до календарного плану заяви прийматимуться з 27 липня по 10 серпня цього року. Такі дати ухвалено з метою, аби громадські організації мали час для підготовки необхідних документів. Тобто фактично від ухвалення рішення Національної ради і до завершення прийому документів є цілий місяць. Члени Національної ради таким чином, зважаючи на літній період та час відпусток, дали можливість представникам громадськості без поспіху підготувати подання. Оголошення про прийом документів уже розміщено на офіційному веб-сайті.

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк зауважила, що ті громадські організації, які подали заяви на першому етапі підготовки проведення конференцій і рішенням Національної ради допущені до участі в конференції, не будуть наново проходити процедуру розгляду документів. Вони лише мають подати заяву за новою формою та додати витяг про обрання керівника громадської організації.

Таким чином, проведення конференцій відбудеться у період із 21 вересня по 9 жовтня 2015 року. Увесь склад наглядової ради регуляторний орган затвердить 15 жовтня.