Наглядова рада Суспільного схвалила Концепцію мовлення з тематики національних меншин - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Наглядова рада Суспільного схвалила Концепцію мовлення з тематики національних меншин

Це перша з концепцій, які повинно розробити правління, керуючись Основними напрямами діяльності ПАТ «НСТУ» на 2017 рік.

Наглядова рада ПАТ «НСТУ» на черговому засіданні 18 вересня 2018 року одноголосно схвалила Концепцію мовлення з тематики національних меншин. Після внесення техніко-редакційних правок він буде оприлюднений на офіційному сайті.

Перший варіант проекту Концепції був оприлюднений у лютому цього року і викликав хвилю критики. 13 лютого понад сто працівників філій НСТУ та представників національних меншин майже шість годин обговорювали концепцію, як на Суспільному мають виробляти контент з тематики нацменшин.

Після цього команда НСТУ розробила другий варіант проекту концепції відповідно до Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, Конституції України, законів України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», «Про телебачення і радіомовлення», «Про національні меншини в Україні», а також інших нормативно-правових актів, які регулюють відносини у цій сфері. Концепція, опублікована 13 березня, значно відрізняється від першого варіанту.

Проект Концепції доопрацьовувався протягом півроку і 18 вересня 2018 року був ухвалений Наглядовою радою.

Нагадаємо, в «Основних напрямах діяльності ПАТ «НСТУ» на 2017 рік» (п.1.4.) зазначено: «Працюючи з тематикою національних меншин, ПАТ «НСТУ» має відійти від принципу «культурних резервацій», коли інформація про життя національної меншини подається здебільшого мовою цієї меншини та розрахована на аудиторію з представників цієї самої меншини. Натомість слід зорієнтуватися на «перехресну» стратегію: з одного боку, розкриття проблем та здобутків кожної національної меншини для всього українського суспільства, а з іншого, насичення регіонального мовлення мовами національних меншин інформацією про важливі події, проблеми та здобутки в Україні та світі. В 2017 році Правління має подати на затвердження Наглядовою Радою концепцію мовлення з тематики національних меншин, зокрема враховуючи можливості залучення самих національних меншин до виробництва медіапродукції. Концепція має запобігати будь-яким проявам дискримінації за етнічною ознакою у контенті суспільного мовника та сприяти створенню позитивного іміджу багатонаціональної України всередині країни та на світовій арені».

Джерело Суспільне. Detector Media