Опубліковано Порядок проведення конференцій громадських організацій для обрання наглядової ради суспільного мовника
Сьогодні, 7 липня, в «Офіційному віснику України» опубліковано регуляторний акт Національної ради, який визначає порядок проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, на яких будуть обиратися члени наглядового органу Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Як відомо, цей документ було приведено у відповідність до змінених вимог Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», нова редакція якого набула чинності 10 квітня 2015 року.
З моменту опублікування Порядку проведення конференцій цей документ набув чинності. Отже, Національна рада невідкладно на наступному засіданні, що відбудеться 9 липня, ухвалить рішення, яким затвердить календарний план проведення конференцій та оголосить про другий етап прийому документів від громадських організацій. Оголошення буде розміщено на сайті Національної ради й інших державних органів та поширено у ЗМІ.
Відтак громадськість матиме два тижні, аби подати до регуляторного органу заяву та необхідний пакет документів для участі в конференціях. Наголошуємо, що відповідно до нових норм закону, всі громадські об’єднання, які мають досвід роботи в окремій сфері (освіти і науки, прав національних меншин, фізичного виховання і спорту, журналістики, правозахисту, інтересів дітей і молоді, творчості, місцевого самоврядування і прав осіб з особливими потребами) та провадять активну діяльність, можуть рекомендувати своїх кандидатів у наглядову раду суспільного мовника. Законом знято обмеження, щодо всеукраїнського статусу громадських організацій.
У порядку проведення конференцій враховано думку громадськості, що довідку про несудимість особи, не обов’язково подавати у пакеті документів. Громадська організація повинна відповідати за свого кандидата. У разі наявності інформації про судимість особи, яка висувається кандидатом у члени наглядового органу суспільного мовника, така кандидатура буде відхилена на будь-якому етапі обрання наглядової ради.
Треба зазначити, що організації в пакеті документів подають витяг із протоколу засідання керівного органу громадського об’єднання чи асоціації щодо обрання їх керівника.
Інші вимоги до громадських організацій та їх кандидатів не змінювалися. З ними можна ознайомитися, переглянувши Порядок проведення конференцій об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень» на сайті Національної ради у розділі «Суспільне мовлення».
Зауважуємо, що ті громадські організації, які подали заяви на першому етапі підготовки проведення конференцій і рішенням Національної ради допущені до участі в конференції, не будуть наново проходити процедуру розгляду документів. Вони лише мають подати заяву за новою формою та додати витяг про обрання керівника громадської організації.
Довідково: Відповідно до закону наглядова рада НСТУ має складатися із 9 представників громадських організацій та об’єднань та депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання (нині їх 8). У разі коли представників від законодавчого органу більше від 9, проводиться додаткова конференція, аби представників громадськості в наглядовому органі завжди було більше на 1 особу.