Прес-реліз конференції з обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від громадськості у правозахисній сфері

21 жовтня в Національній раді відбулася конференція з обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у правозахисній сфері.

21 жовтня 2015 року                                                     м. Київ

У конференції взяли участь громадські організації, що пройшли попередній відбір, – ГО «Інститут Медіа Права», ГО «Харківська правозахисна група», ВГО «Асоціація правників України», ВГО «Комітет виборців України», ВГО «Рада юристів України».

Їхніми кандидатами на членство у Наглядовій раді суспільного мовника стали Тарас Шевченко, Олександр Павліченко, Денис Бугай, Олексій Кошель, Сергій Гитченко.

Наявність фахових юристів і правників у складі Наглядової ради є вкрай важливою. Адже робота в цьому органі потребуватиме професійних знань, а вирішення складних питань часто залежатиме від юридичної обізнаності та досвіду тих людей, які прагнуть аби суспільне мовлення стало реальністю в нашій країні.

Після представлення програм, учасники конференції обрали єдиного кандидата, який відтепер представлятиме громадськість, що працює у правозахисній сфері, в Наглядовій раді НСТУ.

Обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України відбувалося таємним голосуванням шляхом проставляння у бюлетенях кожному кандидату рейтингових балів від 1 до 5.

Станом на 21 жовтня вже відбулося 4 конференції з обрання Наглядової ради суспільного мовника. 12 жовтня представником від сфери освіти та науки обрано Олексія Панича, 16 жовтня – від сфери фізичного виховання та спорту Володимира Бринзака, 19 жовтня – від сфери журналістики Тетяну Лебедєву. Представника від сфери забезпечення прав національних менших 19 жовтня обрати не вдалося, оскільки двоє кандидатів у трьох турах голосування набирали однакову кількість балів. Відтак проводитиметься повторна конференція відповідно до рішення Національної ради, яке має бути ухвалене на засіданні 22 жовтня.

Наступна конференція з обрання члена Наглядової ради НСТУ у сфері захисту інтересів дітей та молоді відбудеться 23 жовтня 2015 року.