Прес-реліз з нагоди проведення конференції з обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від громадськості у сфері освіти та науки

Прес-реліз
з нагоди проведення конференції
з обрання члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від громадськості у сфері освіти та науки

                        12 жовтня 2015 року                                                                                                                       м. Київ
12 жовтня 2015 року в Національній раді відбулася перша конференція з обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від громадських організацій. Це конференція – у сфері освіти та науки.

Участь у ній взяли кандидати у члени Наглядової ради НСТУ, яких висунули громадські об’єднання та асоціації, або ж представники цих об’єднань. Всього було рекомендовано 16 кандидатів:

Андріюк Віра – ВМГО «Студентська республіка»;
Арнаут Федора – ВГО «Союз гагаузів України»;
Буценко Олександр – ГО «Центр розвитку «Демократія через культуру»;
Васін Максим – ВГО «Асоціація українських правників»;
Вдовиченко Анатолій – ВГО «Спілка Буровиків України»;
Головченко Гліб – ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»;
Коберник Іванна – Львівська міська громадська організація «Центр освітньої політики»;
Найдьонова Любов – ВГО «Асоціація політичних психологів України»;
Немикіна Олена – МГО «Місія Духу Святого»;
Панич Олексій – ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера» в Шевченківському районі м. Києва;
Сібірякова Олена – МГО «Фонд якісної політики»;
Стус Дмитро – ГО «Банк культури»;
Федієнко Олександр – Інтернет Асоціація України;
Фомічов Володимир – ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»;
Хіміч Ярослава – ВГО «Українська бібліотечна асоціація»;
Швець Петро – ВГО «Товариство «Знання» України».

Голова Національної ради Юрій Артеменко привітав присутніх із цим першим кроком, який дозволить обрати наглядовий орган суспільної компанії. «Нарешті ми вийшли на фінішну пряму у тривалому процесі обрання Наглядової ради НСТУ… Національною радою було зроблено все необхідне, аби цей відбір відбувся чесно і відкрито», – зазначив він. Водночас Юрій Артеменко подякував Раді Європи за активну підтримку у створенні суспільного мовлення в Україні. Він висловив сподівання, що співпраця у різних напрямах роботи з Радою Європи та Європейським Союзом триватиме й надалі.

Кандидати до Наглядової ради НСТУ після представлення своїх програм і бачення власної роботи в наглядовому органі суспільного мовника перейшли до процедури вибору. Таємним рейтинговим голосуванням, у якому мали право брати участь лише представники громадських об’єднань, було обрано єдиного члена Наглядової ради цієї сфери.

На заході були присутні та виступили з вітальними словами заступник Голови Офісу Ради Європи Олена Литвиненко, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, голова Громадської ради при Національній раді й член Громадської комісії Катерина М’ясникова. Спостерігали за перебігом конференції представники Посольства Канади в Україні Амал Ель-Атіфі й Тара Пейнтер, члени інших громадських організацій та журналісти.

Всі конференції з обрання наглядової ради можна дивитися он-лайн – на веб-ресурсі Youtube. Посилання на трансляцію розміщене на сайті Національної ради.

Крім конференції у сфері освіти і науки, відбудеться ще вісім таких заходів із обрання членів Наглядової ради НСТУ за таким графіком:

• фізичного виховання та спорту – 16 жовтня 2015 року, початок о 10:00;
• журналістики – 19 жовтня 2015 року, початок о 10:00;
• забезпечення прав національних меншин – 19 жовтня 2015 року початок о 15:00;
• правозахисній – 21 жовтня 2015 року, початок о 10:00;
• захисту інтересів дітей та молоді – 23 жовтня 2015 року початок о 10:00;
• творчій – 26 жовтня 2015 року початок о 10:00;
• місцевого самоврядування – 28 жовтня 2015 року початок о 10:00;
• захисту прав осіб з особливими потребами – 30 жовтня 2015 року початок о 10:00.

Нагадаємо, що процес обрання Наглядової ради суспільного мовника розпочався восени 2014 року, коли вперше було оголошено про прийом заяв від громадських об’єднань та асоціацій. Після внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» в березні 2015 року процес проведення конференцій було відтерміновано і повторно оголошено про прийом заяв у липні. У зв’язку зі зміною статусу громадських організацій право брати участь в обранні наглядового органу НСТУ отримала значно більша кількість об’єднань. Також було розширено сфери їх діяльності – додано сферу захисту прав національних меншин.

Оцінювала документи громадських організацій спеціально створена Громадська комісія, до якої увійшли по три представники від громадських рад при Національній раді, Державному комітеті телебачення і радіомовлення, Міністерстві культури, Міністерстві молоді та спорту, Міністерстві освіти і науки, Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Консультативною радою при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Усі громадські об’єднання, які відповідали вимогам, визначеним у законі, були допущені до конференцій. Саме вони і подали своїх кандидатів до складу Наглядової ради.