Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері фізичного виховання та спорту з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері фізичного виховання та спорту з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

 

 21.05.2021                             11:00 – 12:30                м. Київ, вул. Прорізна, 2

Присутні: Т. Руденко – член Національної ради, голова Лічильної комісії Конференції громадських об’єднань та асоціацій,

С. Остапа – голова Наглядової ради НСТУ,

В. Міський – секретар Наглядової ради НСТУ,

Т. Кравченко – начальника відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими

організаціями та діяльності суспільного мовлення, секретар Конференції.

учасники конференції у сфері фізичного виховання та спорту:

Р. Горбань – ГО «Міський спортивний клуб «КМ Раннінг клаб»,

Ю. Зелінська – ГО «Федерація футзалу м. Суми»,

А. Карнаух – Громадська спілка «Асоціація спортивних організацій»,

С. Макаєва – ГО «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс»,

Ю. Малишев – ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій»,

В. Фетісов – ВГО «Українське реєстрове козацтво»,

А. Патока – ГО «Бігова Україна»,

О. Предущенко – ГО «Молодіжне об’єднання Екстрим стайл».

 

СЛУХАЛИ:

Т. Руденко привітала присутніх із важливим кроком, який дозволить завершити обрання наглядового органу суспільної телерадіокомпанії.

Зауважила, що це повторна конференція громадських об’єднань та асоціацій у сфері фізичного виховання та спорту, адже Національна рада відхилила кандидатуру В. Щербачова, обраного на конференції 16.10.2020, оскільки стало відомо про підстави, які суперечать вимогам статті 9 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення». 10.12.2020 було ухвалено рішення про проведення повторної конференції у цій сфері.

Нагадала, що під час прийому заявних документів до Національної ради надійшло 9 заяв від ГО, до участі у конференції від сфери фізичного виховання та спорту допущено усі 9 громадських об’єднань. Кандидат від ГО «Клуб спортивного карате «Юніон» С. Куйбіда зняв свою кандидатуру з участі у конференції, оскільки він є державним службовцем, а це суперечить законодавчим вимогам до членів Наглядової ради НСТУ. Відповідно, у конференції братимуть участь 6 кандидатів від 8 громадських організацій.

Зазначила, що з поважних причин не змогли прибути на конференцію кандидати для обрання члена Наглядової ради НСТУ Єлшанський Олександр Анатолійович та Шевченко Анатолій Іванович, але вони не знімають свої кандидатури та будуть зазначені у бюлетені для голосування.

С. Остапа розповіла про завдання, які стоять перед Наглядовою радою НСТУ. Зазначила, що у НСТУ поки що немає концепції мовлення для аудиторії, яка цікавиться фізкультурою та спортом, а також стратегії, як зробити спортивні програми високорейтинговими.

Наголосила, що новообраний член Наглядової ради та учасники сьогоднішньої конференції могли б стати корисними експертами у цій сфері.

В. Міський подякував Національній раді за підтримку суспільного мовника, зауважив, що спортивне мовлення на сьогодні дуже важливе, адже воно заохочуватиме людей до здорового способу життя.

 

Обрання головуючого з-поміж представників об’єднань. Затвердження головуючого і секретаря конференції – відкритим голосуванням.

Затвердження порядку денного.

 

СЛУХАЛИ:

Т. Руденко повідомила, що необхідно обрати головуючого з-поміж представників об’єднань відкритим голосуванням. Запропонувала учасникам конференції у сфері фізичного виховання та спорту вносити пропозиції щодо головуючого.

 

ВИСТУПИЛИ:

А. Карнаух – Громадська спілка «Асоціація спортивних організацій».

А. Карнаух запропонував обрати головуючим конференції у сфері фізичного виховання та спорту свою кандидатуру.

 

Т. Руденко поставила на голосування кандидатуру А. Карнауха:

 Голосували: «За» – одноголосно.

 

Запропонувала секретарем конференції обрати
Т. Кравченко (відповідно до Порядку проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень секретерам конференції є працівник апарату Національної ради).

Поставила на голосування кандидатуру Т. Кравченко:

Голосували: «За» – одноголосно.

 

Повідомила, що головуючим конференції у сфері фізичного виховання та спорту обрано А. Карнауха – Громадська спілка «Асоціація спортивних організацій», секретарем – Т. Кравченко, начальника відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення.

 

СЛУХАЛИ:

А. Карнаух запропонував затвердити

Порядок денний конференції: спочатку заслухати програми кандидатів до Наглядової ради НСТУ, обговорити їх, потім ознайомити присутніх з процедурою голосування, після голосування за кандидатів – підрахувати голоси та оголосити результати голосування.

Пропозицію поставив на голосування:

Голосували: «За» – одноголосно.

 

Обрання двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань.

СЛУХАЛИ:

А. Карнаух повідомив, що необхідно обрати двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань. Запропонував представникам громадських об’єднань вносити пропозиції щодо кандидатур до Лічильної комісії.

 

ВИСТУПИЛИ:

Ю. Малишев – ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій», А. Патока – ГО «Бігова Україна».

Ю. Малишев запропонував обрати членом Лічильної комісії свою кандидатуру.

А. Патока запропонувала обрати членом Лічильної комісії свою кандидатуру.

 

А. Карнаух поставив на голосування кандидатуру Ю. Малишева:

Голосували: «За» – одноголосно.

 

Поставив на голосування кандидатуру А. Патоки:

Голосували: «За» – одноголосно.

 

Повідомив, що до Лічильної комісії обрано Ю. Малишева – ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» та А. Патоку – ГО «Бігова Україна».

Т. Кравченко уточнила, що, відповідно до Порядку проведення Конференцій головою Лічильної комісії є визначений рішенням Національної ради член Національної ради, на цій конференції голова Лічильної комісії – Т. Руденко.

 

СЛУХАЛИ:

А. Карнаух зачитав список учасників конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері фізичного виховання та спорту з обрання Наглядової ради НСТУ.

Назвав кандидатів для обрання члена Наглядової ради НСТУ (6 осіб):

Горбань Роман Олегович – ГО «Міський спортивний клуб «КМ Раннінг клаб», ГО «Бігова Україна»,

Єлшанський Олександр Анатолійович (відсутній) – ГО «Федерація футзалу м. Суми»,

Карнаух Антон Сергійович – Громадська спілка «Асоціація спортивних організацій»,

Макаєва Світлана Миколаївна – ГО «Молодіжне об’єднання Екстрим стайл», ГО «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс»,

Малишев Юрій Борисович – ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій»,

Шевченко Анатолій Іванович (відсутній) – ВГО «Українське реєстрове козацтво».

 

Представлення кандидатами своїх програм. Обговорення програм кандидатів і запитання до них.

 СЛУХАЛИ:

А. Карнаух запропонував кандидатам представити свої програми та обговорити їх.

 

ВИСТУПИЛИ:

Р. Горбань – ГО «Міський спортивний клуб «КМ Раннінг клаб», ГО «Бігова Україна»; Ю. Зелінська – ГО «Федерація футзалу м. Суми»;
А. Карнаух – Громадська спілка «Асоціація спортивних організацій»;
С. Макаєва
– ГО «Молодіжне об’єднання Екстрим стайл», ГО «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс»; Ю. Малишев – ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій»; В. Фетісов – ВГО «Українське реєстрове козацтво».

 

Р. Горбань повідомив, що він юрист, займався аудиторською діяльністю, любить і займається спортом: легкою атлетикою (брав участь у багатьох марафонах), біатлоном, плаванням, залучив до спорту сім’ю.

Бачить завдання Наглядової ради у забезпеченні фінансової незалежності суспільного мовника, у тому числі із залученням коштів громадян шляхом добровільних внесків. Важливу роль відводить зворотному зв’язку суспільного мовника із суспільством – створенню дорадчих громадських органів.

Ю. Зелінська повідомила, що представляє на конференції кандидата Єлшанського Олександра Анатолійовича, який відсутній з поважних причин. Зауважила, що програма цього кандидата розміщена на сайті і всі охочі мали змогу ознайомитися з нею.

А. Карнаух повідомив, що в Громадську спілку «Асоціація спортивних організацій», яку він представляє, входить більше ста громадських об’єднань. Наголосив, що він не заангажований кандидат, викладач, науковець та людина, який має великий досвід роботи в сфері медіа та спорту.

Сказав, що в разі обрання членом Наглядової ради велику увагу приділятиме створенню комунікаційної платформи, яка б об’єднала всі зацікавлені громадські організації, фахівців – спортсменів, тренерів, експертів, представників регіональних філій НСТУ для того, щоб використати всі можливості для формування іміджу спортсмена, для популяризації спорту в Україні.

С. Макаєва зазначила, що вона як тренер вважає, що суспільний мовник недостатньо уваги приділяє просвітницькій роботі в галузі фізичної культури і спорту.

Зауважила, що як член Наглядової ради приділяла б увагу створенню якісного контенту, який би забезпечував певний баланс між масовою фізичною культурою і професійною спортивною діяльністю. Також відзначила, що в Україні необхідно більше жінок залучати до керівництва у спорті та волонтерів для організації спортивних заходів. Наголосила, що НСТУ потрібно більше використовувати досвід західних спортивних мовників, щоб спонукати людей до здорового способу життя.

Ю. Малишев зазначив, що все життя його пов’язане зі спортом, має досвід роботи в цій сфері, у тому числі і в медіа: працював журналістом у різних спортивних виданнях.

Вважає, що Наглядова рада має приділити велику увагу забезпеченню висококваліфікованими кадрами НСТУ та відповідному фінансовому стимулюванню працівників, створенню хорошої матеріальної бази для продукування якісного контенту, максимальному використанню можливостей регіональних філій для висвітлення спортивного життя на місцях.

Наголосив на важливості створення якісного контенту для дітей та молоді з метою відволікти їх від смартфонів та залучити до занять спортом.

В. Фетісов повідомив, що він представляє кандидата Шевченка Анатолія Івановича, який відсутній з поважних причин – перебуває у відрядженні.

Зазначив, що А. Шевченко, на його думку, міг би багато корисного зробити для НСТУ, якщо б його обрали членом Наглядової ради, адже він – людина знана серед діячів спорту, доклав багато зусиль до підготовки багатьох відомих спортсменів, у тому числі 7 чемпіонів світу. Повідомив, що кандидат – викладач Національного університету фізичного виховання і спорту України, член-кореспондент НАН України.

 

СЛУХАЛИ:

А. Карнаух запропонував кандидатам та представникам обговорити програми, які щойно заслухали.

 

ВИСТУПИЛИ: А. Патока – ГО «Бігова Україна», Ю. Малишев – ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій», А. Карнаух – Громадська спілка «Асоціація спортивних організацій», Р. Горбань – ГО «Міський спортивний клуб «КМ Раннінг клаб», ГО «Бігова Україна», В. Фетісов – ВГО «Українське реєстрове козацтво».

 

Ознайомлення учасників конференції із процедурою голосування.

 СЛУХАЛИ:

Т. Руденко голова Лічильної комісії зазначила, що відповідно до пунктів 8, 9 розділу 6 Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень голосування за кандидатів здійснюють учасники конференції шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів. У бюлетені в алфавітному порядку за прізвищем зазначаються усі кандидати, що були запропоновані об’єднаннями, які мають право делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ. Бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення рейтингових балів навпроти імен кандидатів (кожному кандидату виставляється від 1 до 5 балів). Недійсним вважається бюлетень, у якому не виставлено рейтингові бали всім кандидатам, а також у випадку, якщо бюлетень заповнений з порушенням вимог цього Порядку.

Зауважила, що той кандидат, який набрав найбільшу кількість балів, вважатиметься переможцем.

 

Голосування за кандидатів.

 СЛУХАЛИ:

А. Карнаух запропонував представникам громадських організацій голосувати за кандидатів шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, дотримуючись Порядку. Заповнені бюлетені помістити у скриньку для голосування.

Лічильна комісія у складі Т. Руденко, Ю. Малишева та А. Патоки здійснила підрахунок голосів.

 

Оголошення результатів голосування.

СЛУХАЛИ:

Т. Руденко повідомила, що один бюлетень визнано недійсним, оскільки не всім кандидатам у ньому виставлені рейтингові бали.

Назвала кількість балів, яку набрав кожен із кандидатів:

 Р. Горбань – 19,

О. Єлшанський – 10,

А. Карнаух – 19,

С. Макаєва – 15,

Ю. Малишев – 13,

А. Шевченко – 15.

Зазначила, що два кандидати Р. Горбань та А. Карнаух – набрали найбільшу, але однакову кількість голосів – по 19.

Запропонувала провести повторне голосування щодо цих двох кандидатів, яке передбачене Порядком проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій.

 

Оголосила перерву у конференції для підготовки бюлетенів о 12 год. 15 хв.

Продовження конференції о 12 год. 25 хв.

 

Повторне голосування за кандидатів.

 СЛУХАЛИ:

А. Карнаух запропонував представникам громадських організацій голосувати за кандидатів шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, дотримуючись Порядку, заповнені бюлетені помістити у скриньку для голосування.

Лічильна комісія у складі Т. Руденко, Ю. Малишева та А. Патоки здійснила підрахунок голосів.

 Оголошення результатів голосування.

СЛУХАЛИ:

Т. Руденко назвала кількість балів, яку набрав кожен із кандидатів:

Р. Горбань – 34,

А. Карнаух – 27.

Т. Руденко повідомила, що членом Наглядової ради у сфері фізичного виховання та спорту обрано Горбаня Романа Олеговича, оскільки він набрав найбільшу кількість балів – 34.

 

Головуючий    Антон КАРНАУХ

 Секретар   Тамара КРАВЧЕНКО