Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері місцевого самоврядування з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

28.10.2015          10:05 – 12:05                   м. Київ, вул. Прорізна, 2

Присутні: С. Костинський – голова Лічильної комісії Конференції
громадських об’єднань та асоціацій,
Т. Кравченко – секретар Конференції,
О. Харебін – перший заступник генерального директора НТКУ,
О. Большакова – голова Громадської комісії з питань проведення конференцій Громадських об’єднань та асоціацій,
Ш. Аббасов – керівник спільної програми Європейського Союзу і Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні»,
С. Остапа – член Наглядової ради НСТУ від парламентської фракції «Самопоміч»,
Т. Лебедєва – член Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій у сфері журналістики.
члени громадських організацій, журналісти,

учасники конференції у сфері місцевого самоврядування:
1. Я. Храпський – Запорізька міська молодіжна громадська організація «Степ»,
2. М. Гриценко – Спілка громадських організацій «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України»,
3. М. Поживанов – ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право»,
4. С. Старченко – Міська молодіжна громадська організація «Молодь ХХІ століття»,
5. В. Таран – ГО «Об’єднання «Центр політичних студій та аналітики»,
6. М. Зеленько – Всеукраїнська Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»,
7. А. Плаксун – ГО «Український центр громадянських ініціатив «Світло»,
8. П. Остапенко – Херсонська обласна громадська організація «Агенція громадської журналістики «Міст»,
9. В. Мазярчук – Запорізька обласна громадська організація «Народний захист»,
10. В. Комов – ГО «Громадська рада самоврядування»,
11. О. Місюра – ГО «Блок соціального партнерства «Порядок і Достаток»,
12. К. Бакалова – ГО «Бюро аналізу політики»,
13. І. Третяк – Молодіжна громадська організація «Освітній Центр «Ініціатива»,
14. А. Поліщук – ГО «Центр підтримки громадських ініціатив»,
15. В. Світлик – ГО «Центр політичних студій» в Івано-Франківській області,
16. А. Тобілко – ГО «Філософія серця»,
17. Я. Лисенко – ГО «Інститут Політичної Інформації».
Слухали:
С. Костинський
привітав присутніх із важливим кроком, який дозволить обрати наглядовий орган суспільної компанії.

Виступили: С. Костинський,  О. Большакова, Ш. Аббасов, О. Харебін.

Обрання головуючого з-поміж представників об’єднань. Затвердження головуючого і секретаря конференції – відкритим голосуванням. Затвердження порядку денного.

Слухали:
С. Костинський
поінформував, що необхідно обрати головуючого з-поміж представників об’єднань відкритим голосуванням. Запропонувала учасникам конференції у сфері місцевого самоврядування вносити пропозиції щодо головуючого.

Виступили:
В. Таран
запропонував обрати головуючим А. Плаксуна.

С. Костинський поставив на голосування кандидатуру А. Плаксуна.
За – 17.

С. Костинський повідомив, що головуючим конференції у сфері місцевого самоврядування обрано А. Плаксуна – ГО «Український центр громадянських ініціатив «Світло», секретар конференції – Т. Кравченко, начальник відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення Національної ради (відповідно до Порядку проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень секретарем конференції є працівник апарату Національної ради).

Слухали:
А. Плаксун запропонував затвердити порядок денний конференції.
Пропозицію поставив на голосування:
За – 17.

Обрання двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань.

Слухали:
С. Костинський
повідомив, що необхідно обрати двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань. Запропонував представникам громадських об’єднань вносити пропозиції щодо кандидатур до Лічильної комісії. Додав, що відповідно до Порядку проведення Конференцій, головою Лічильної комісії є визначений рішенням Національної ради член Національної ради, на цій конференції голова Лічильної комісії – С. Костинський.

Виступили:
Я. Храпський
запропонував обрати членом Лічильної комісії В. Світлика.

А. Плаксун поставив на голосування кандидатуру В. Світлика.
За – 12, утримались – 2.

М. Поживанов запропонував обрати членом Лічильної комісії О. Місюру.

А. Плаксун поставив на голосування кандидатуру О. Місюри.
За – 6, утримались – 7.

С. Старченко запропонував обрати членом Лічильної комісії А. Поліщук.

А. Плаксун поставив на голосування кандидатуру А. Поліщук.
За – 12, утримались – 2.

А. Плаксун повідомив, що членами Лічильної комісії за підсумками голосування обрано В. Світлика – ГО «Центр політичних студій» в Івано-Франківській області та А. Поліщук – ГО «Центр підтримки громадських ініціатив».

Представлення кандидатами своїх програм. Обговорення програм кандидатів і запитання до них.

Слухали:
А. Плаксун
повідомив, що є 8 кандидатів до Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, запропонував кандидатам представити свої програми.

Виступили:
Я. Храпський
– Запорізька міська молодіжна громадська організація «Степ», повідомив, що кандидат до Наглядової ради НСТУ В. Агєнтаєва перебуває на лікуванні і знімає свою кандидатуру з голосування.
Презентували свої програми: М. Гриценко – Спілка громадських організацій «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України», М. Поживанов – ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право», С. Старченко – Міська молодіжна громадська організація «Молодь ХХІ століття», В. Таран – ГО «Об’єднання «Центр політичних студій та аналітики».

Т. Кравченко поінформувала, що на конференції відсутні кандидати до Наглядової ради НСТУ М. Гук – ВГО «Екологія та соціальний захист України», Т. Кіріллова – ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», М. Пітцик – Всеукраїнська Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», але їх програми розміщені на сайті Національної ради, з ними мали можливість ознайомитися всі учасники конференції і ці кандидати внесені до бюлетенів для голосування.

А. Плаксун запропонував кандидатам та присутнім на конференції обговорити програми, які щойно заслухали.

Виступили:
М. Гриценко, В. Таран, С. Костинський, О. Харебін, О. Большакова, В. Комов, М. Поживанов, С. Старченко, М. Зеленько, А. Тобілко, С. Остапа, Т. Лебедєва, Т. Кравченко.

Ознайомлення учасників конференції із процедурою голосування.

Слухали:
С. Костинський
– голова Лічильної комісії повідомив, що, відповідно до пункту 4 розділу ІІІ Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень, голосування за кандидатів здійснюють учасники Конференції шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів. У бюлетені в алфавітному порядку за прізвищем зазначаються усі кандидати, що були запропоновані об’єднаннями, які мають право делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ. Бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення рейтингових балів навпроти імен кандидатів (кожному кандидату виставляється від 1 до 5 балів). Недійсним вважається бюлетень, у якому не виставлено рейтингові бали всім кандидатам, а також у випадку, якщо бюлетень заповнений з порушенням вимог цього Порядку.
Зауважив, що той кандидат, який набрав найбільшу кількість балів, вважатиметься переможцем.
Голосування за кандидатів.

Слухали:
С. Костинський
запропонував представникам громадських організацій голосувати за кандидатів шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, дотримуючись Порядку, заповнені бюлетені помістити у скриньку для голосування.

Лічильна комісія у складі С. Костинського, В. Світлика й А. Поліщук здійснила підрахунок голосів.

Оголошення результатів голосування.

Слухали:
С. Костинський
назвав кількість балів, яку набрав кожен із кандидатів:

М. Гриценко – 45,
М. Гук – 22,
Т. Кіріллова – 26,
М. Пітцик – 38,
М. Поживанов – 50,
С. Старченко – 49,
В. Таран – 65.

С. Костинський повідомив, що членом Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері місцевого самоврядування обрано Тарана Віктора Вікторовича, оскільки він набрав найбільшу кількість голосів – 65.
Головуючий       А. Плаксун
Секретар        Т. Кравченко