Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері освіти та науки з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

Протокол
конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері освіти та науки
з обрання Наглядової ради  Національної суспільної телерадіокомпанії України

12.10.2015          10.20-13.00            м. Київ, вул. Прорізна, 2

Присутні: Ю. Артеменко – голова Національної ради,
У. Фещук – співголова Лічильної комісії Конференцій громадських об’єднань та асоціацій,
С. Костинський – співголова Лічильної комісії Конференцій громадських об’єднань та асоціацій,
Т. Кравченко – секретар,
З. Аласанія – генеральний директор НТКУ,
К. М’ясникова – голова Громадської ради при Національній раді, член Громадської комісії,
Г. Смірнова – представник Офісу Ради Європи,
А. Саварес – представник Офісу Ради Європи,
Амал Ель-Атіфі, Тара Пейнтер – представники Посольства Канади в Україні,
члени громадських організацій, журналісти.

Учасники конференції у сфері освіти та науки:

В. Андріюк – ВМГО «Студентська республіка»,
Ф. Арнаут – ВГО «Союз гагаузів України»,
О. Бруй – ВГО «Українська бібліотечна асоціація»,
О. Буценко – ГО «Центр розвитку «Демократія через культуру»,
М. Васін – ВГО «Асоціація українських правників»,
А. Вдовиченко – ВГО «Спілка Буровиків України»,
Г. Головченко – ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»,
І. Коберник – Львівська міська громадська організація «Центр освітньої політики»,
Л. Найдьонова – ВГО «Асоціація політичних психологів України»,
О. Немикіна – МГО «Місія Духу Святого»,
О. Панич – ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера» в Шевченківському районі м. Києва,
О. Сібірякова – МГО «Фонд якісної політики»,
Д. Стус – ГО «Банк культури»,
О. Федієнко – Інтернет Асоціація України,
В. Фомічов – ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»,
П. Швець – ВГО «Товариство «Знання» України».

Слухали:

Ю. Артеменко привітав присутніх із цим першим кроком, який дозволить обрати наглядовий орган суспільної компанії. Водночас подякував Раді Європи за активну підтримку у створенні суспільного мовлення в Україні. Висловив сподівання, що співпраця у різних напрямах роботи з Радою Європи та Європейським Союзом триватиме й надалі.

Виступили:

К. М’ясникова, Г. Смірнова, З. Аласанія.

Ю. Артеменко поінформував, що представниками до Наглядової ради НСТУ від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України є:
С. Остапа – Депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ»;
І. Хохич –  Депутатська група «Відродження»;
В. Яворівський – Депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»;
Т. Аврахов – Депутатська група «Воля народу»;
Л. Малазонія – Депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»;
В. Портников – Депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»;
С. Таран – Депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»;
М. Давидюк – Депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка.

Обрання головуючого з-поміж представників об’єднань. Затвердження головуючого і секретаря конференції  – відкритим голосуванням.

Слухали:

Ю. Артеменко зауважив, що необхідно обрати головуючого з-поміж представників об’єднань відкритим голосуванням. Запропонував учасникам конференції у сфері освіти та науки вносити пропозиції щодо головуючого.

Виступили:

А. Вдовиченко запропонував обрати головуючим конференції у сфері освіти та науки П. Швеця.

М. Васін запропонував обрати головуючою конференції у сфері освіти та науки Я. Хіміч.

Ю. Артеменко поставив на голосування кандидатуру П. Швеця.

За – 5.
Поставив на голосування кандидатуру Я. Хіміч.
За – 9.

Ю. Артеменко запропонував секретарем конференції обрати Т.Кравченко (відповідно до Порядку проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень секретерам конференції є працівник апарату Національної ради).

 Поставив на голосування цю пропозицію.
За – 15.

Т. Кравченко поінформувала, що сьогодні на конференції відсутня Я. Хіміч, яку обрали головуючою, а присутня представник ВГО «Українська бібліотечна асоціація» – О. Бруй.

Ю. Артеменко запропонував скасувати попереднє голосування щодо головуючого. Запропонував повторно проголосувати щодо головуючого конференції.

Поставив на голосування кандидатуру П. Швеця.
За – 5.
Поставив на голосування кандидатуру О. Бруй.
За – 9.

Зазначив, що головуючою конференції у сфері освіти та науки обрано О. Бруй – представника ВГО «Українська бібліотечна асоціація», секретарем – Т. Кравченко, начальника відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення.


Обрання двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань.

Слухали:

О. Бруй повідомила, що необхідно обрати двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань. Запропонувала представникам громадських об’єднань вносити пропозиції щодо кандидатур до Лічильної комісії.

Виступили:

Д. Стус запропонував обрати членом Лічильної комісії О. Панича.
П. Швець запропонував обрати членом Лічильної комісії О. Федієнка.
Л. Найдьонова запропонувала обрати членом Лічильної комісії Г. Головченка.

О. Бруй поставила на голосування кандидатуру О. Панича.
За – 8.
О. Бруй поставила на голосування кандидатуру О. Федієнка.
За – 5.
О. Бруй поставила на голосування кандидатуру Г. Головченка.
За – 6.

О. Бруй запропонувала переголосувати, оскільки не всі представники громадських об’єднань проголосували.

Поставила на голосування кандидатуру О. Панича.
За – 8.

Поставила на голосування кандидатуру О. Федієнка.
За – 8.

Поставила на голосування кандидатуру Г. Головченка.
За – 6.

Зауважила, що до Лічильної комісії обрано О. Панича – ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера» в Шевченківському районі м. Києва та О. Федієнка – Інтернет Асоціація України.

Т. Кравченко уточнила, що відповідно до Порядку проведення Конференцій головою Лічильної комісії є визначений рішенням Національної ради член Національної ради, на цій конференції голова Лічильної комісії – С.Костинський.

Представлення кандидатами своїх програм.

Слухали:

О. Бруй запропонувала кандидатам представити свої програми. Наголосила на необхідності дотримання регламенту.

Виступили:

С. Костинський – голова Лічильної комісії.
І. Коберник – Львівська міська громадська організація «Центр освітньої політики», В. Андріюк – ВМГО «Студентська республіка»; Ф. Арнаут – ВГО «Союз гагаузів України»; О. Буценко – ГО «Центр розвитку «Демократія через культуру»; М. Васін – ВГО «Асоціація українських правників»; А. Вдовиченко – ВГО «Спілка Буровиків України»; Г. Головченко – ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»; Л. Найдьонова – ВГО «Асоціація політичних психологів України»; О. Немикіна – МГО «Місія Духу Святого»; О. Панич – ГО «Науково-видавниче об’єднання «Дух і Літера» в Шевченківському районі м. Києва;  О. Сібірякова – МГО «Фонд якісної політики»; Д. Стус – ГО «Банк культури»; О. Федієнко – Інтернет Асоціація України; В. Фомічов – ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив»; О. Бруй – ВГО «Українська бібліотечна асоціація»; П. Швець – ВГО «Товариство «Знання» України».

Обговорення програм кандидатів і запитання до них.

Слухали:

О. Бруй запропонувала кандидатам обговорити програми, які щойно заслухали.

Виступили:

Г. Головченко, О. Бруй, К. М’ясникова, О. Панич, М. Васін, Л. Найдьонова, С. Остапа – представник до Наглядової ради НСТУ від Депутатської фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», О. Сібірякова, Ф. Арнаут, В. Фомічов.

 Ознайомлення учасників конференції із процедурою голосування.

Слухали:

С. Костинськийголова Лічильної комісії зауважив, що, відповідно до пункту 4 розділу ІІІ Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень, голосування за кандидатів здійснюють учасники Конференції шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів. У бюлетені в алфавітному порядку за прізвищем зазначаються усі кандидати, що були запропоновані об’єднаннями, які мають право делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ. Бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення рейтингових балів навпроти імен кандидатів (кожному кандидату виставляється від 1 до 5 балів). Недійсним вважається бюлетень, у якому не виставлено рейтингові бали всім кандидатам, а також у випадку, якщо бюлетень заповнений з порушенням вимог цього Порядку.

 І. Пархоменко – начальник відділу нормативно-правового забезпечення юридичного управління Національної ради зауважила, що той кандидат, який набрав найбільшу кількість балів, вважатиметься переможцем.

Голосування за кандидатів.

Слухали:

О. Бруй запропонувала представникам громадських організацій голосувати за кандидатів шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, дотримуючись Порядку, заповнені бюлетені помістити у скриньку для голосування.

Лічильна комісія у складі С. Костинського, О. Панича та О. Федієнка здійснила підрахунок голосів.

Оголошення результатів голосування.

Слухали:

С. Костинський зауважив, що на одному із бюлетенів у графі «бали» зазначено: 4-5.

І. Пархоменко підкреслила, що, згідно із пунктом 4 розділу ІІІ Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень, недійсним вважається бюлетень, у якому не виставлено рейтингові бали всім кандидатам, а також у випадку, якщо бюлетень заповнений з порушенням вимог цього Порядку. Отже, цей бюлетень вважається недійсним.

С. Костинський назвав кількість балів, яку набрав кожен із кандидатів:

В. Андріюк – 36
Ф. Арнаут – 28
О. Буценко – 27
М. Васін – 44
А. Вдовиченко – 25
Г. Головченко – 34
І. Коберник – 38
Л. Найдьонова – 39
О. Немикіна – 15
О. Панич – 49
О. Сібірякова – 45
Д. Стус – 38
О. Федієнко – 31
В. Фомічов – 30
Я. Хіміч – 33
П. Швець – 25

Зазначив, що членом Наглядової ради у сфері освіти та науки обрано Панича Олексія Олеговича, оскільки він набрав найбільшу кількість балів – 49.

О. Бруй подякувала всім за роботу.

Головуюча       О. Бруй

Секретар        Т. Кравченко