Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері забезпечення прав національних меншин з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

15.12.2015    11.05-14.15                    м. Київ, вул. Прорізна, 2

Присутні:


У. Фещук
– голова Лічильної комісії Конференцій громадських об’єднань та асоціацій,
Т. Кравченко – секретар Конференції,
З. Аласанія – генеральний директор НТКУ,
К. М’ясникова – голова Громадської ради при Національній раді, член Громадської комісії,
Г. Смірнова – спеціаліст спільної програми  Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні»,
Т. Лебедєва – член Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій у сфері журналістики,
С. Остапа – член Наглядової ради НСТУ від парламентської фракції «Самопоміч»,
члени громадських організацій, журналісти.

Учасники конференції у сфері забезпечення прав національних меншин:

О. Найман – Спілка громадських організацій «Рада національно-культурних громад»,
А. Аль-Кадими – ГО «Іракський дім»,
Ф. Арнаут – ВГО «Союз гагаузів України»,
Е. Барієв – ГО «Земляцтво кримських татар»,
Н. Єфимищ – ГО «Спілка уральських народів України», Д. Карякіна – ГО «Інтернаціональний Союз»,
І. Кдирова – ГО «Всеукраїнська асоціація корейців»,
В. Келіогло – ГО «Гагаузьке національно-культурне товариство «Халк Бірлій»,
Є. Кечеджі – Харківське міське товариство греків «Геліос»,
В. Лейсле – Спілка об’єднань громадян «Рада німців України»,
С. Садаєв – ВГО «Діаспора чеченського народу»,
М. Салманов, І. Аллахвердієва – ГО «Спілка азербайджанської молоді в Україні».
М. Фараджаллах – ГО «Міжнародний конгрес із захисту прав та свобод громадян «Щит»,
Д. Ліпіріді – Всеукраїнська національно-культурна молдавська асоціація,
М. Гетман – Громадська спілка «Рада національних товариств Миколаївської області»,
О. Хоменко – Товариство польської культури ім. З. Красинського,
А. Валід – ГО «Єгипетське земляцтво»,
О. Басюк – Всеукраїнська спілка громадських організацій «Федерація польських організацій на Україні»,
В. Дергун – ГО «Сирійська діаспора»,
І. Діалло – ГО «Африканська рада в Україні»,
Х. Ауді – Культурно-громадська організація «Палестинська діаспора»,
М. Расулов – Всеукраїнське товариство месхетинських турок «Ватан»,
С. Костюк – ВГО «Всеукраїнське суспільне об’єднання «Георгія»,
А. Монастирський – ВГО «Єврейський форум України»,
П. Григоріченко – Обласна громадська організація «Альянс ромен Черкащини»,
Г. Аббасов – ГО «Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва»,
М. Салманов – Харківське обласне товариство азербайджансько-української дружби «Достлуг»,
А. Гасимов – Асоціація курдських громадських організацій «Мідія»,
Л. Мухіна – Спілка об’єднань громадян «Чеська національна рада України»,
Л. Свінцова – ГО «Київське міське національно-культурне товариство старообрядців-ліпован».

Відсутні: М. Товт – Товариство угорської культури Закарпаття.

Слухали:

У. Фещук привітала присутніх із важливим кроком, який дозволить обрати наглядовий орган суспільної компанії. Зауважила, що це повторна конференція. На попередній конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері забезпечення прав національних меншин, що відбулася 16.10.2015, із запропонованих кандидатів не було обрано члена Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Виступили: У. Фещук, Г. Смірнова.

Обрання головуючого з-поміж представників об’єднань. Затвердження головуючого і секретаря конференції – відкритим голосуванням. Затвердження порядку денного.

Слухали:

У. Фещук повідомила, що необхідно обрати головуючого з-поміж представників об’єднань відкритим голосуванням. Запропонувала учасникам конференції у сфері забезпечення прав національних меншин вносити пропозиції щодо головуючого.

Виступили:

М. Салманов запропонував обрати головуючим В. Келіогло.
М. Фараджаллах
запропонував обрати головуючим А. Аль-Кадими.
В. Келіогло
запропонував обрати головуючою І. Кдирову.
Ф. Арнаут
запропонувала обрати головуючим А. Монастирського.
І. Аллахвердієва
запропонувала обрати головуючою Ф. Арнаут.

А. Аль-Кадими та Ф. Арнаут взяли самовідвід.

У. Фещук поставила на голосування кандидатури:

В. Келіогло
за – 24;
І. Кдирової
за – 6;
А. Монастирського
За – 13.

Повідомила, що головуючим на конференції обрано В. Келіогло – ГО «Гагаузьке національно-культурне товариство «Халк Бірлій».

Поінформувала, що секретар конференції – Т. Кравченко, начальник відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення Національної ради (відповідно до Порядку проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень секретарем конференції є працівник апарату Національної ради).

Слухали:

В. Келіогло запропонував проголосувати за порядок денний:
За – 30.

Обрання двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань.

Слухали:

У. Фещук повідомила, що необхідно обрати двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань. Запропонувала представникам громадських об’єднань вносити пропозиції щодо кандидатур до Лічильної комісії.

Виступили:

С. Садаєв запропонував обрати членом Лічильної комісії Д. Карякіну.

М. Салманов запропонував обрати членом Лічильної комісії І. Кдирову.

Г. Аббасов запропонував обрати членом Лічильної комісії І. Аллахвердієву.
І. Кдирова
запропонувала обрати членом Лічильної комісії М. Салманова.
І. Аллахвердієва
запропонувала обрати членом Лічильної комісії Д. Карякіну.
Л. Свінцова
запропонувала обрати членом Лічильної комісії Л. Мухіну.
Також було запропоновано обрати членом Лічильної комісії С. Костюка.

У. Фещук поставила на голосування кандидатури:

Д. Карякіної
за – 17,
І. Кдирової
за – 12,
І. Аллахвердієвої
за – 7,
Л. Мухіної
за – 8,
С. Костюка
за – 8,
М. Салманова
за – 11.

Повідомила, що членами Лічильної комісії обрано Д. Карякіну – МГО «Інтернаціональний Союз» та І. Кдирову – ГО «Всеукраїнська асоціація корейців».

Виступили:

Т. Кравченко уточнила, що відповідно до Порядку проведення Конференцій, головою Лічильної комісії є визначений рішенням Національної ради член Національної ради. На цій конференції голова Лічильної комісії – У. Фещук.

Представлення кандидатами своїх програм. Обговорення програм кандидатів і запитання до них.

Слухали:

В. Келіогло запропонував кандидатам представити свої програми.

Виступили:

О. Найман повідомив, що він представляє інтереси кандидата до складу Наглядової ради НСТУ від Спілки громадських організацій «Рада національно-культурних громад» А. Аванесяна, ознайомив присутній з програмою кандидата.

А. Аль-Кадими – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від ГО «Іракський дім» ознайомив присутніх зі своєю програмою.

Ф. Арнаут – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від ВГО «Союз гагаузів України» ознайомила присутніх зі своєю програмою.

Е. Барієв – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від ГО «Земляцтво кримських татар» ознайомив присутніх зі своєю програмою.

Н. Єфимищ – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від ГО «Спілка уральських народів України» ознайомила присутніх зі своєю програмою.

Д. Карякіна – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від МГО «Інтернаціональний Союз» ознайомила присутніх зі своєю програмою.

І. Кдирова – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від ГО «Всеукраїнська асоціація корейців» ознайомила присутніх зі своєю програмою.

В. Келіогло – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від ГО «Гагаузьке національно-культурне товариство «Халк Бірлій» ознайомив присутніх зі своєю програмою.

Є. Кечеджі – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від Харківського міського товариства греків «Геліос» ознайомив присутніх зі своєю програмою.

В. Лейсле – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від Спілки об’єднань громадян «Рада німців України» ознайомив присутніх зі своєю програмою.

С. Садаєв – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від ВГО «Діаспора чеченського народу» ознайомив присутніх зі своєю програмою.

М. Салманов – кандидат до складу Наглядової ради НСТУ від ГО «Спілка азербайджанської молоді в Україні» ознайомив присутніх зі своєю програмою.

Т. Кравченко уточнила, що програма кандидата М. Товта від Товариства угорської культури Закарпаття, який відсутній на конференції, розміщена на сайті Національної ради, і з нею мали можливість ознайомитися всі учасники конференції.

Оголошено перерву в роботі конференції о 12 год. 20 хв.

Продовження роботи конференції  о 12 год. 30 хв.

В. Келіогло запропонував кандидатам та присутнім на конференції обговорити програми, які заслухали.

Виступили: У. Фещук, Г. Аббасов, М. Фараджаллах, М. Салманов, І. Аллахвердієва, Ф. Арнаут, О. Хоменко, Д. Карякіна, Е. Барієв, Є. Кечеджі, О. Найман, Н. Єфимищ, З. Аласанія, П. Григоріченко, А. Монастирський, К. М’ясникова.

Ознайомлення учасників конференції із процедурою голосування.

Слухали:

У. Фещук – голова Лічильної комісії поінформувала, що, відповідно до пункту 4 розділу ІІІ Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень, голосування за кандидатів здійснюють учасники Конференції шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів. У бюлетені в алфавітному порядку за прізвищем зазначаються усі кандидати, що були запропоновані об’єднаннями, які мають право делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ. Бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення рейтингових балів навпроти імен кандидатів (кожному кандидату виставляється від 1 до 5 балів). Недійсним вважається бюлетень, у якому не виставлено рейтингові бали всім кандидатам, а також у випадку, якщо бюлетень заповнений з порушенням вимог цього Порядку.

Зауважила, що той кандидат, який набрав найбільшу кількість балів, вважатиметься переможцем.

Голосування за кандидатів.

Слухали:

У. Фещук запропонувала представникам громадських організацій голосувати за кандидатів шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, дотримуючись Порядку, заповнені бюлетені помістити у скриньку для голосування.

Лічильна комісія у складі У. Фещук, Д. Карякіної та І. Кдирової здійснила підрахунок голосів.

Оголошення результатів голосування.

Слухали:

У. Фещук назвала кількість балів, яку набрав кожен із кандидатів:

А. Аванесян – 45,
А. Аль-Кадими – 35,
Ф. Арнаут – 49,
Е. Барієв – 50,
Н. Єфимищ – 39,
Д. Карякіна – 93,
І. Кдирова – 51,
В. Келіогло – 50,
Є. Кечеджі – 47,
В. Лейсле – 48,
С. Садаєв – 38,
М. Салманов – 77,
М. Товт – 38.

У. Фещук повідомила, що членом Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері забезпечення прав національних меншин обрано Дарію Сергіївну Карякіну, оскільки вона набрала найбільшу кількість голосів – 93.

Головуючий       В. Келіогло

Секретар        Т. Кравченко