Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері забезпечення прав національних меншин з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері забезпечення прав національних меншин з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

26.01.2021                             11:05 – 12:15                м. Київ, вул. Хрещатик, 26

Присутні: Т. Руденко – член Національної ради, голова Лічильної комісії Конференції громадських об’єднань та асоціацій,

Т. Кравченко – секретар Конференції,

С. Остапа –  голова Наглядової ради АТ «НСТУ»,

 В. Міський – секретар Наглядової ради АТ «НСТУ»,

 Д. Карякіна – член Наглядової ради АТ «НСТУ» від сфери забезпечення прав національних меншин попереднього скликання;

учасники конференції у сфері забезпечення прав національних меншин:

                  Д. Ананьєв – ГО «Рада національних спільнот України»;

                   Й. Зісельс – Конгрес національних громад України;

                   Н. Плечак  – Федерація грецьких товариств України (ФГТУ);

                   М. Расулов – ГО «Всеукраїнське товариство месхетинських турок «ВАТАН»;

                   Т. Лук’янова – ГО «Мелітопольське національно культурне караїмське товариство «Джамаат»;

                   Е. Валєєв – ГО «Всеукраїнська асамблея татар»;

                   А. Серебряна – ВГО «Нацiональний конгрес вipмeн України»;

                   Л. Дроздова – ГО «Грузинсько-український культурно-мистецький центр»;

                   Н. Варич – ГО «Всеукраїнська асоціація корейців»;

                   Р. Скибін – ГО «Ель-Чєбєр».

Слухали:

Т. Руденко привітала присутніх із важливим кроком, який дозволить обрати наглядовий орган суспільної компанії. Наголосила, що вчора відбулася конференція у сфері освіти та науки, і відповідно до голосування членом Наглядової ради обрано Галину Титиш. Зауважила, що сьогодні проходить конференція громадських об’єднань, що діють у сфері забезпечення прав національних меншин. Зазначила, що всі організації, що подали документи, пройшли своєрідний відбір. Загалом під час прийому заявних документів від сфери забезпечення прав національних меншин до Національної ради надійшло 17 заяв. Громадська комісія, до якої входили представники громадських рад, що діють при різних державних органах, зробила оцінку поданих документів і рекомендувала Національній раді до участі у конференції допустити 12 громадських об’єднань. Повідомила, що ГО «Кримськотатарський ресурсний центр» не подала кандидатури і, відповідно до частини третьої пункту 3 розділу VI Порядку проведення конференцій, ця громадська організація не братиме участі у конференції. Таким чином, у конференції мають право брати участь 11 громадських об’єднань.

Зазначила, що через ситуацію з COVID не з’явився на конференцію кандидат від  ГО «Рома України «Терніпе» (м. Львів) Юрченко Микола Петрович, проте він не знімає свою кандидатуру з голосування і його прізвище буде в бюлетені для голосування.

Поінформувала, що наступного тижня відбудуться ще три конференції у сфері забезпечення прав осіб із особливими потребами, захисту інтересів дітей та молоді і творчій сфері та планується на засіданні 11 лютого ухвалення рішення про оновлення складу Наглядової ради АТ «НСТУ». До цього часу мають також надійти подання від політичних фракцій і груп Верховної Ради України.

Зауважила, що формування Наглядової ради Суспільного – це один із обов’язків Національної ради, який регулятор виконує з особливою відповідальністю. Національна рада на всіх етапах підтримувала створення Суспільного мовника, сприяє розвитку його мереж і з радістю вітає його досягнення.

Наголосила, що сьогоднішня конференція проходить у будівлі Українського радіо, яке має легендарну історію, а нині є  найпопулярнішим розмовним радіо України. Подякувала колегам за гостинність і можливість провести тут цю конференцію з огляду на виклики, які маємо сьогодні через відомий усім коронавірус.

Від імені Національної ради також подякувала всім членам Наглядової ради АТ «НСТУ», повноваження яких уже закінчилися, за величезну роботу, яку вони зробили для Суспільного мовлення.

Наголосила, що всі конференції відбуваються за сприяння спільного Проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

 Виступили:

С. Остапа – голова Наглядової ради АТ «НСТУ»,  В. Міський – секретар Наглядової ради АТ «НСТУ», Д. Карякіна – член Наглядової ради АТ «НСТУ» від сфери забезпечення прав національних меншин попереднього скликання.

 

Обрання головуючого з-поміж представників об’єднань. Затвердження головуючого і секретаря конференції – відкритим голосуванням. Затвердження порядку денного.

 Слухали:

Т. Руденко зауважила, що необхідно обрати головуючого з-поміж представників об’єднань відкритим голосуванням. Запропонувала учасникам конференції у сфері захисту прав національних меншин вносити пропозиції щодо головуючого.

 Виступили:

Е. Валєєв запропонував свою кандидатуру на головуючого.

Т. Руденко поставила на голосування кандидатуру Е. Валєєва.

За – 10.

Запропонувала секретарем конференції обрати Т. Кравченко – начальника відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення Національної ради (відповідно до Порядку проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень секретарем конференції є працівник апарату Національної ради).

Поставила на голосування кандидатуру Т. Кравченко.

За – 10.

Повідомила, що головуючим конференції у сфері забезпечення прав національних меншин обрано Е. Валєєва – ГО «Всеукраїнська асамблея татар», секретарем – Т. Кравченко, начальника відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення Національної ради.

 

Обрання двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань.

 Слухали:

Т. Руденко повідомила, що необхідно обрати двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань. Запропонувала представникам громадських об’єднань вносити пропозиції щодо кандидатур до Лічильної комісії.

 Виступили:

Т. Лук’янова та М. Расулов запропонували свої кандидатури до Лічильної комісії.

Т. Руденко поставила на голосування кандидатури Т. Лук’янової та М. Расулова.

  За – 10. 

 Повідомила, що до Лічильної комісії обрано Т. Лук’янову – ГО «Мелітопольське національно культурне караїмське товариство «Джамаат» та М. Расулова – ГО «Всеукраїнське товариство месхетинських турок «ВАТАН».

Виступили:

Е. Валєєв поінформував, що відповідно до Порядку проведення Конференцій головою Лічильної комісії є визначений рішенням Національної ради член Національної ради, на цій конференції голова Лічильної комісії –
Т. Руденко.

 

Представлення кандидатами своїх програм. Обговорення програм кандидатів і запитання до них.

Слухали:

Е. Валєєв запропонував кандидатам представити свої програми.

Виступили:

Д. Ананьєв – ГО «Рада національних спільнот України»; Й. Зісельс – Конгрес національних громад України; Н. Плечак  – Федерація грецьких товариств України (ФГТУ).

Е. Валєєв запропонував кандидатам та присутнім на конференції обговорити програми, які щойно заслухали.

Виступили:

Л. Дроздова – ГО «Грузинсько-український культурно-мистецький центр», Д. Ананьєв – ГО «Рада національних спільнот України»; Й. Зісельс – Конгрес національних громад України; Н. Плечак – Федерація грецьких товариств України (ФГТУ).

 

Ознайомлення учасників конференції із процедурою голосування.

 Слухали:

Т. Руденко голова Лічильної комісії зауважила, що, відповідно до пунктів 8, 9 розділу VІ Порядку проведення конференцій, голосування за кандидатів здійснюють учасники конференції шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів. У бюлетені в алфавітному порядку за прізвищем зазначаються усі кандидати, що були запропоновані об’єднаннями, які мають право делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ. Бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення рейтингових балів навпроти імен кандидатів (кожному кандидату виставляється від 1 до 5 балів). Бюлетень вважається недійсним, якщо в ньому не виставлено рейтингові бали всім кандидатам, а також якщо бюлетень заповнений із порушенням вимог цього Порядку.

 

Голосування за кандидатів.

 Слухали:

Т. Руденко запропонувала представникам громадських організацій голосувати за кандидатів шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, дотримуючись Порядку, заповнені бюлетені помістити у скриньку для голосування.

Лічильна комісія у складі Т. Руденко, Т. Лук’янової та М. Расулова здійснила підрахунок голосів.

 

Оголошення результатів голосування.

 Слухали:

Т. Руденко назвала кількість балів, яку набрав кожен із кандидатів:

 Д. Ананьєв – 38,

Й. Зісельс – 26,

Н. Плечак – 25,

М. Юрченко – 11.

Т. Руденко повідомила, що членом Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері забезпечення прав національних меншин обрано Ананьєва Дмитра Юрійовича, оскільки він набрав найбільшу кількість голосів – 38.

 

Головуючий      Е. Валєєв

Секретар     Т. Кравченко