Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у творчій сфері з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Протокол конференції громадських об’єднань та асоціацій у творчій сфері з обрання Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

04.02.2021                                 11:05 – 12:40                   м. Київ, вул. Хрещатик, 26

Присутні: Т. Руденко – голова Лічильної комісії Конференції громадських об’єднань та асоціацій,

С. Ничипоренко – секретар Конференції,

С. Остапа – голова Наглядової ради АТ «НСТУ»,

В. Міський – секретар Наглядової ради АТ «НСТУ»,

учасники конференції у творчій сфері:

         Є. Глібовицький – Львівська обласна громадська організація «Тустань»,

         І. Полякова – Асоціація «Сприяння розвитку кінематографу в Україні – дивись українське!»,

         І. Яковчук  – ГО «Урбан куратори»,

         Т. Колтунова – ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу»,

         В. Руденький – ГО «Театр-студія «Арабески»,

         І. Пошивайло – ГО «Музей Майдану»,

         Є. Філіпович – ГО «Форум видавців»,

         О. Хмельовська – «Культурно-видавничий проект «Читомо»,

         І. Соловей – ГО «Гараж Генг»,

         Б. Закалюжна – ГО «Арт центр Фабрика повидла»,

         М. Кононова – ГО «Нова країна».

 

Слухали:

Т. Руденко привітала присутніх із важливим кроком, який дозволить обрати наглядовий орган суспільної компанії.

Поінформувала, що загалом для участі у процесі обрання нових членів наглядового органу від громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері творчості, до Національної ради надійшло 18 заяв. Громадська комісія, яка перевіряла документи на відповідність законодавчим вимогам, рекомендувала Національній раді до участі у Конференції допустити 16 громадських об’єднань.

Всі допущені до участі в конференції об’єднання обов’язково мали подати кандидатуру. На жаль, 5 організацій із творчої сфери кандидата не подали:  ГО «Культурна  асамблея», ГО «Центр громадських ініціатив «Східна брама», ГО «Молодіжна організація «Стан», ГО «Науково-мистецька платформа «Острів», ГО «Центр культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє», а тому не братимуть участь у Конференції.

Таким чином, сьогодні представники 11-ти громадських об’єднань  мають обирати члена Наглядової ради НСТУ у сфері творчості.

Наголосила, що Національна рада на найближчому засіданні планує ухвалити рішення, яким затвердить оновлений склад Наглядової ради НСТУ,  бо вже також надійшли подання від майже всіх депутатських фракцій і груп ІХ скликання Верховної Ради України.

Наголосила, що формування Наглядової ради Суспільного – це один із обов’язків Національної ради, який регулятор виконує з особливою відповідальністю. Національна рада завжди була для Суспільного мовника надійним партнером, постійно підтримує створення Суспільного, докладає максимум зусиль для розширення його мереж, увесь час обстоює позицію достатнього фінансування. Регулятор дуже позитивно сприймає здобутки Суспільного і той поступ, який він сьогодні демонструє.

Від імені Національної ради подякувала членам Наглядової ради НСТУ першого складу, у яких закінчилася каденція, за велику роботу з реформування і структурування системи Суспільного, за відстоювання незалежності як самої Наглядової ради, так,  власне,  і мовника, який працює  сьогодні не на політиків, не на урядовців, а на все суспільство.

Нагадала, що сферу творчості у попередньому складі представляв Євген Глібовицький, який сьогодні також серед кандидатів.

Поінформувала про відсутність А. Рудницької з поважних причин. Зауважила, що представляти її програму буде І. Полякова.

 Виступили:

С. Остапа – голова Наглядової ради АТ «НСТУ»,  В. Міський – секретар Наглядової ради АТ «НСТУ».

 

Обрання головуючого з-поміж представників об’єднань. Затвердження головуючого і секретаря конференції – відкритим голосуванням. Затвердження порядку денного.

Слухали:

Т. Руденко поінформувала, що необхідно обрати головуючого з-поміж представників об’єднань відкритим голосуванням. Запропонувала учасникам конференції у творчій сфері вносити пропозиції щодо головуючого.

 Виступили:

М. Кононова запропонувала свою кандидатуру на головуючу.

 Т. Руденко поставила на голосування кандидатуру М. Кононової.

За – 11

Т. Руденко повідомила, що головуючою конференції у творчій сфері обрано М. Кононову – ГО «Нова країна», секретар конференції – С. Ничипоренко – головний спеціаліст відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення Національної ради (відповідно до Порядку проведення Конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень секретарем конференції є працівник апарату Національної ради).

Поставила на голосування кандидатуру секретаря конференції С. Ничипоренко.

За – 11.

 

Обрання двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань.

 Слухали:

М. Кононова повідомила, що необхідно обрати двох членів Лічильної комісії від наявних громадських об’єднань. Запропонувала представникам громадських об’єднань вносити пропозиції щодо кандидатур до Лічильної комісії.

Поінформувала, що відповідно до Порядку проведення Конференцій, головою Лічильної комісії є визначений рішенням Національної ради член Національної ради, на цій конференції голова Лічильної комісії – Т. Руденко.

Виступили:

В. Руденький та І. Пошивайло запропонували свої кандидатури до Лічильної комісії.

М. Кононова поставив на голосування кандидатури В. Руденького та І. Пошивайла.

За – 11.

М. Кононова повідомила, що до Лічильної комісії обрано В. Руденького та І. Пошивайла.

 

Представлення кандидатами своїх програм. Обговорення програм кандидатів і запитання до них.

Слухали:

М. Кононова повідомила про 3 кандидатів до Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, запропонував кандидатам представити свої програми.

 

Виступили:

1. Глібовицький Євген Мирославович – Львівська обласна громадська організація «Тустань», ГО «Форум видавців», ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу», ГО «Театр-студія «Арабески», ГО «Музей Майдану», ГО «Культурно-видавничий проект «Читомо», ГО «Гараж Генг», ГО «Арт центр фабрика повидла».

2. Полякова Інна Олександрівна – Асоціація «Сприяння розвитку кінематографу в Україні – дивись українське!», представила програму кандидатки Рудницької Анжеліки Миколаївни.

3. Яковчук Ірина Леонідівна – ГО «Урбан куратори».

М. Кононова запропонував кандидатам та присутнім на конференції обговорити програми, які щойно заслухали.

Виступили:

І. Соловей – ГО «Гараж Генг», В. Руденький – ГО «Театр-студія «Арабески», Т. Колтунова – ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу», Є. Філіпович – ГО «Форум видавців», О. Хмельовська – «Культурно-видавничий проект «Читомо», Б. Закалюжна – ГО «Арт центр Фабрика повидла», М. Кононова – ГО «Нова країна».

 

Ознайомлення учасників конференції із процедурою голосування.

Слухали:

Т. Руденко голова Лічильної комісії повідомила, що, відповідно до пунктів 8, 9 розділу VІ Порядку проведення конференцій, голосування за кандидатів здійснюють учасники конференції шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів. У бюлетені в алфавітному порядку за прізвищем зазначаються усі кандидати, що були запропоновані об’єднаннями, які мають право делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ. Бюлетень для голосування заповнюється шляхом виставлення рейтингових балів навпроти імен кандидатів (кожному кандидату виставляється від 1 до 5 балів). Бюлетень вважається недійсним, якщо в ньому не виставлено рейтингові бали всім кандидатам, а також якщо бюлетень заповнений із порушенням вимог цього Порядку.

 

Голосування за кандидатів.

Слухали:

Т. Руденко запропонувала представникам громадських організацій голосувати за кандидатів шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, дотримуючись Порядку, заповнені бюлетені помістити у скриньку для голосування.

Лічильна комісія у складі Т. Руденко, В. Руденького та І. Пошивайла здійснила підрахунок голосів.

 

Оголошення результатів голосування.

Слухали:

Т. Руденко назвала кількість балів, яку набрав кожен із кандидатів:

Глібовицький Євген Мирославович – 46,

Рудницька Анжеліка Миколаївна – 33,

Яковчук Ірина Леонідівна – 21.

Т. Руденко повідомила, що членом Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у творчій сфері обрано Глібовицького Євгена Мирославовича, оскільки він набрав найбільшу кількість голосів – 46.

 

Головуюча     М. Кононова

Секретар     С. Ничипоренко