Низці компаній, що мовлять з логотипом «112 Україна», призначено позапланові перевірки

16.06.2017

Супутниковому телеканалу «112 Україна», а також регіональним компаніям ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ», що мовлять із логотипом «112 Україна», рішенням регуляторного органу 16 червня призначено позапланові перевірки у зв’язку із зафіксованими під час моніторингів ознаками порушення законодавства.

Моніторинги зазначених мовників були проведені Національною радою 4 травня. В ефірі ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ», м. Київ (логотип «112 УКРАЇНА»), зафіксовано ознаки порушення вимог частини п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (дані про кожну індивідуальну програму чи передачу мають містити ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми), оскільки у передачах «Вечірній ПРАЙМ» і «Студія 112 LIVE», що транслювались у прямому ефірі й у повторі, не було вказано інформації про автора чи авторів програми.

В ефірі інших мовників додатково було зафіксовано ще й порушення частини сьомої статті 27 і частини восьмої статті 28 зазначеного вище Закону, оскільки компанії не дотримуються умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Так, збільшено обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач (за ліцензією – 02 год. 30 хв./добу, фактично – 23:46:40), не транслюються культурно-мистецькі (за ліцензією – 15 хв./добу), науково-просвітницькі (за ліцензією – 15 хв./добу), розважальні та музичні (за ліцензією – 03 год. 30 хв./добу), дитячі передачі (за ліцензією – 30 хв./добу), немає фільмопоказу. Змінено формат мовлення із розважально-інформаційного із фільмопоказом на інформаційний.

Також зафіксовано порушення частин першої і третьої статті 46 Закону, оскільки змінено вихідні дані – логотипи.

З метою перевірки дотримання мовниками вимог законодавства у сфері телебачення і радіомовлення їм призначено позапланові перевірки.