Обговорено перші напрацювання аудиту діяльності Національної ради - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Обговорено перші напрацювання аудиту діяльності Національної ради


1 вересня члени Національної ради та керівники структурних підрозділів провели зустріч із європейськими фахівцями у сфері медіа, які здійснюють аудит діяльності українського регулятора. Проект «Зміцнення організаційної спроможності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», ініційований OpenSocietyFoundation за підтримки Незалежної асоціації телерадіомовників, стартував у червні цього року.Його мета – надати висновки про інституційну спроможність вітчизняного регуляторного органу.До участі в проекті залучені Анджей Краєвські – постійний експерт із питань свободи медіа Крайової ради радіо і телебачення Республіки Польщі і Таня Керсеван-Смоквіна – фахівець регуляторних органів у сфері телерадіомовлення і телекомунікацій Словенії.Перший етап – практичне ознайомлення з діяльністю всіх структурних підрозділів Національної ради – завершився у червні. Далі аудитори працювали з документами, отриманими від регуляторного органу, законами, неофіційними матеріалами, які характеризують медіа-сферу України. Також вони спілкувалися з незалежними експертами й представниками громадських організацій.

На другому етапі цієї роботи європейські та українські спеціалісти обмінялися думками, обговорили перші напрацювання, висловили й вислухали пропозиції та зауваження. Загалом було відмічено, що для об’єктивного аналізу європейцям бракувало і часу, і повної інформації.Сторони домовилися про обмін додатковими матеріалами. Йшлося і про труднощі перекладу, оскільки багато документів не перекладено англійською мовою, а деяку інформацію дослідники черпали із публічних вітчизняних джерел без підтвердження її достовірності.Робота над проектом ще триває, про остаточні висновки і рекомендації говорити поки що зарано, проте перші висновки європейські фахівці вже висловили – регуляторний орган рухається у правильному напрямі, наближаючи національне законодавство і практики регулювання до європейських стандартів.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше