Обговорено питання щодо впровадження цифрового мовлення
24 березня, за участі заступника голови обласної Ради Наталії Солейко, відбулось засідання постійної комісії обласної Ради з питань розвитку демократії, гласності, свободи слова та інформаційного простору. В ході засідання члени комісії розглянули депутатське звернення народного депутата України, голови підкомітету з питань телебачення і радіомовлення Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколи Княжицького щодо надання інформації про технічне покриття цифрової багатоканальної телемережі у Вінницькій області.
За інформацією представника Нацради України з питань телебачення і радіомовлення у Вінницькій області Вадима Мазурика, станом на березень нинішнього року, в наземній ефірній цифровій мережі нашої області (Т2) транслюються всі 32 канали. На території Вінниччини фахівцями ТОВ «Зеонбуд» (оператора цифрової мережі) було визначено 5 пунктів розташування цифрових передавачів (мультиплексів). Це міста: Вінниця, Погребище, Ямпіль, та села – Баланівка Бершадського району і Володимирка Шаргородського району.
Проте, реалізація програми цифрового мовлення виявила проблемні моменти. Передусім, йдеться про наявність «білих плям» на території області, в яких повністю, або частково спостерігається відсутність цифрового сигналу, що пов’язано із місцевим рельєфом. Це – місто Могилів-Подільський, низка населених пунктів Ямпільського району (Михайлівка, Кісниця, Цекинівка, Петрашівка, Качківка тощо).
Як зауважив Вадим Мазурик, запровадження цифрового мовлення породжує проблеми, вирішення яких слід шукати у різних площинах. Це стосується локальних мультиплексів, на кшталт мікроретрансляторів аналогового телебачення. Адже, не можна допускати ситуації, при якій великі міста та цілі райони області (25%) позбавлені цифрового мовлення .
Окрім того, процес запровадження цифрового телебачення має супроводжуватись якісним сервісним обслуговуванням.
Також проблемою є сприйняття сигналу теле- та радіоефіру у прикордонних районах (Ямпільському, Могилів-Подільському, Крижопільському, Томашпільському, Мурованокуриловецькому, Чернівецькому, Піщанському). Як приклад, мешканці міста Ямполя мають змогу переглядати до 10 телеканалів та слухати 8-10 радіочастот з Молдови та Румунії. Українських телеканалів на цій самій території вдвічі-втричі менше.
Враховуючи, що питання впровадження цифрового мовлення та захисту вітчизняного телерадіопростору у нашій області є нагальною потребою на загальнодержавному рівні, члени комісії вирішили: підготувати звернення стосовно цієї проблеми до Верховної Ради України та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.
Джерело Вінницька обласна рада