Одеська компанія «Глас» отримала попередження через незаконне демонстрування фільмів

27.07.2017

Позапланова перевірка ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія «Глас», м. Одеса, підтвердила порушення законів України «Про телебачення і радіомовлення» та «Про кінематографію», тому регулятор виніс мовнику попередження.

До Національної ради звернулася Асоціація «Індустріальний Телевізійний Комітет» з наріканнями на компанію «Глас», яка 19 та 20 грудня 2016 року демонструвала у своєму ефірі фільми, на які не отримала державних прокатних посвідчень.

Моніторинг телемовлення 20 грудня 2016 року зафіксував в ефірі цієї компанії демонстрування фільмів «Перша Леді» та «Моя старша сестра». Перевіркою, що була проведена відповідно до рішення Національної ради, встановлено, що компанія порушила пункт а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки трансляція цих фільмів здійснювалася без дозвільних документів, що своєю чергою є порушенням статті 15 Закону України «Про кінематографію».

Заслухавши пояснення уповноваженого представника ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія «Глас», який визнав порушення і поінформував, що мовник є законослухняним, а це була прикра помилка, за яку йому соромно, члени Національної ради проголосували за санкцію «оголошення попередження». Юрій Артеменко, голова Національної ради, зауважив, що в разі повторного порушення мовник матиме не тільки попередження від регулятора, а ще й позов до суду від правовласника на відшкодування збитків.

Ухвалене рішення також буде надіслане до Державного агентства України з питань кіно для вжиття заходів відповідного реагування.