Одеські телеканали «А1» і «GNews» мають сплатити штрафи за розпалювання релігійної і расової ворожнечі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Одеські телеканали «А1» і «GNews» мають сплатити штрафи за розпалювання релігійної і расової ворожнечі

Регулятор на засіданні 29 серпня розглянув результати позапланових перевірок двох одеських каналів – ТОВ «ТРК «АНДСЕР» (ефірне мовлення, логотип «А1»)  і ТОВ «ТРК Міський телеканал» (кабельне мовлення, логотип «GNews»), які підтвердили порушення мовниками вимог абзаців четвертого і шостого частини другої, частини п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», і зобов’язав ліцензіатів сплатити штраф.

 Перевірка  мовників проводилася на звернення громадської організації «Миру та добра»  і  громадянина А. Соломахи.  На підставі аналізу відеозапису ефіру  телекомпанії «А1» за 19 вересня 2017 року зафіксовано вихід в ефір о 08.05 телепередачі (без назви та інформації про автора, виробника) з неодноразовим повтором (10:48, 10:57, 14:24, 15:38, 18:05, 20:23 та 22:00) про діяльність бізнесмена сирійського походження Аднана Ківана, яка містить пропаганду неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до іншої нації; розпалює релігійну ворожнечу, національну ненависть.

Аналогічне порушення регулятор зафіксував і в ефірі каналу «GNews», телепередача транслювалася 24 вересня 2017 року о 06.53 (без назви та інформації про автора, виробника) з неодноразовим повтором (08:35, 11:05, 12:34, 14:21, 16:53, 19:50, 20:59 та 23:21).

З метою встановлення стану дотримання цими одеськими телеканалами вимог чинного законодавства Національна рада звернулася до Незалежної медійної ради. Згідно з висновком, підписаним головою ради Наталією Лігачовою, мовники «А1» і «GNews» припустилися порушення заборони на використання телерадіоорганізацій для розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, передбаченої абзацом четвертим частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також стандартів достовірності, повноти та збалансованості подання інформації і відокремлення фактів від оцінних суджень.

Беручи до уваги Акти перевірок компаній та висновок, наданий Незалежною медійною радою, Національна рада вирішила, що такі порушення згідно з частиною восьмою статті 72 зазначеного закону є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу», що відповідає 25 відсоткам розміру ліцензійного збору. Отже,  для ТРК «АНДСЕР» розмір штрафу становить 69 762,74 грн, а для ТРК «Міський телеканал» – 23 012,50 грн.

Мовники повинні привести свою діяльність у відповідність до законодавчих вимогами і в тридцятиденний термін із дня повідомлення Національною радою про ухвалені рішення сплатити до Державного бюджету України визначені суми штрафів.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше