Одеському кабельному телеканалу «Здоров’я» оголосили попередження - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Одеському кабельному телеканалу «Здоров’я» оголосили попередження

Національна рада під час засідання 29 вересня розглянула результати позапланової перевірки ТОВ «ТРК «Здоров’я», м. Одеса, і оголосила компанії попередження.

 До регуляторного органу звернулися  народний депутат України Добродомов Д.Є., Рада національної безпеки і оборони України, Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство інформаційної політики України, ГО «Молодіжна команда Нове Покоління» щодо поширення в ефірі зазначеного телеканалу інформації,  яка, на думку заявників, нав’язує слухачам негативне ставлення до грузинського народу, підбурює місцеве населення до захоплення державної влади в Одеській області.

За результатами аналізу відеозаписів ефіру за 12, 13 та 16 травня 2016 року ТРК «Здоров’я» було зафіксовано ознаки порушення вимог чинного законодавства та призначено позапланову перевірку.

У ці дні виявлено неодноразовий вихід в ефір протягом кожної доби передач тенденційної спрямованості про голову Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі із звинуваченнями його в організованій злочинності і насильстві, образливим перекручуванням прізвища, використанням портрета із зображенням фашистської свастики на чолі, що є порушенням вимог частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».

Моніторинг ефіру цього кабельного мовника за 12.05.2016 зафіксовав порушення вимог частини п’ятої статті 6  Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки значну частину передач було розміщено без назви, авторського знаку та інформації про виробника. Крім того, неодноразово протягом доби демонструвався 55-хвилинний аудіовізуальний твір «Маяк Демократії», відповідно до копірайту виробником цього твору зазначено студію «Лехандрао продакшен». ТРК «Здоров’я» надала дозвіл автора твору на право трансляції, однак не надала прокатного посвідчення.

Зважаючи на виявлені порушення, Національна рада застосувала до ліцензіата санкцію «оголошення попередження» та зобов’язала компанію протягом місяця увідповіднити свою діяльність до умов ліцензії та норм чинного законодавства.

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше