Одеському телеканалу «Здоров’я» призначено другу за півроку позапланову перевірку, цього разу – через мову ворожнечі і необ'єктивність - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Одеському телеканалу «Здоров’я» призначено другу за півроку позапланову перевірку, цього разу – через мову ворожнечі і необ’єктивність

Національна рада на засіданні 13 жовтня вирішила перевірити діяльність телеканалу «Здоровье» (ТОВ «ТРК «Здоров’я», м. Одеса). Підставою для проведення позапланової безвиїзної перевірки ліцензіата стало поширення мови ворожнечі і ненависті, а також необ’єктивної інформації. Такі висловлювання зафіксовані в передачі «Український формат», де гостями були Ілля Кива і Олег Волошин.

Моніторинг мовлення телеканалу «Здоров’я» за 1 і 9 вересня зафіксував у проміжки часу між 18:11 та 23:00 і між 18:16 та 23:01 відповідно трансляцію передачі під назвою «Український формат», що їх вели Діана Панченко і Ростислав Сухачов. Як видно з прикінцевого копірайту, ця передача є продуктом спільного виробництва ТОВ «ТРК «Здоров’я», м. Одеса, і ТОВ «Тайм медіа», м. Київ.

1 вересня мовник транслював розмову з народним депутатом України ІХ скликання Іллею Кивою. Фахівці Національної ради зафіксували у фрагменті цієї дискусії зневажливі висловлювання гостя студії, які мають ознаки розпалювання ворожнечі та дискримінації на ґрунті ненависті за ознакою політичних переконань.

Політик закликав «поставить к стенке», тобто «розстріляти, засудити до розстрілу» громадян, які належать до політичних партій та ідеологій, позиції яких щодо економічних відносин із державою-агресором він не поділяє.

Такі заяви можуть бути сприйняті як непрямий заклик до насильницьких дій і погроз за політичними уподобаннями як до окремих представників політичних партій, так і їх прибічників.

Подібні факти в ефірі телеканалу виявлені і 8 вересня в однойменній передачі за участі народного депутата України ІХ скликання Олега Волошина.

У зафіксованих моніторингом фрагментах інтерв’ю із цим політиком лунали вислови, що, зокрема, містять ознаки розпалювання ворожнечі між різними групами громадян за територіальним принципом.

Політик висловлював думку про те, що ненависне ставлення українців до росіян залежить від території проживання громадян України. Він акцентує, що мешканці західних і центральних областей нашої країни відчувають «природню», «ментальну», «історичну» ненависть до Російської Федерації, чого не можна сказати про мешканців східних областей, зокрема Донецької і Луганської областей. Такі неоднозначні твердження містять необ’єктивну інформацію і свідчать про наміри сформувати у глядача негативні стереотипи, стигматизувати аудиторію, вони також підбурюють до проявів ненависті та національної ворожнечі, неприязні до співвітчизників.

Також у лексиці цього гостя передачі чітко простежується риторика, що збігається з тезами російської пропаганди. Збройну агресію Російської Федерації проти України він називає «громадянською війною», спричиненою нібито спротивом російськомовного населення Автономної Республіки Крим та східних регіонів проти «тотальної українізації», «державного перевороту» тощо.

Ведучі  програм не реагували на такі вислови і не намагалися  припинити  дискримінаційні твердження, не надали альтернативної думки, а отже, позбавили глядачів права на повну і об’єктивну інформацію.

Через виявлені ознаки порушення абзацу четвертого частини другої статті 6  і пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регулятор позапланово перевірить телеканал «Здоров’я» у період із 28 жовтня по 11 листопада цього року.

Це друга за півроку позапланова перевірка діяльності ТОВ «ТРК «Здоров’я». 20 травня цього року позапланова безвиїзна перевірка призначалася через порушення законодавчих норм в частині розміщення інформації про авторів і виробників передач, програмної концепції та рекламного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше