Одразу 4 FM-частоти в Києві запропонує Національна рада на конкурс телерадіоорганізаціям - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Одразу 4 FM-частоти в Києві запропонує Національна рада на конкурс телерадіоорганізаціям

6 грудня Національна рада вирішила виставити на конкурс 4 частоти у FM-діапазоні в Києві. Це – 88,4 МГц, 97,2 МГц, 97,6 МГц і 104,6 МГц. Для усіх частот запропоновано різні програмні концепції мовлення.

Член Національної ради Сергій Костинський поінформував про те, що разом з управлінням контролю та аналізу телерадіомовлення було проведено аналітичну роботу і вивчено питання, як на вітчизняному ринку представлені різноманітні формати мовлення. Із 15 загальнонаціональних мовників 11 працюють у форматі музично-розважальному чи розважально-музичному. Із них 9 – це популярна сучасна музика і ще 2 – шансон, електронна і танцювальна музика. Також у загальнонаціональному радіопросторі наявні 2 інформаційні радіостанції. Взагалі на українському ринку не представлені такі формати як фолк, джаз, блюз. Створення форматних радіостанцій сприятиме розвитку різних сегментів музичної індустрії,  вважає Сергій Костинський.

Тож були затверджені конкурсні умови для 4-х конкурсів.

Компанія, яка мовитиме на частоті 88,4 МГц, у загальному обсязі мовлення має транслювати не менше як 60 відсотків соціально важливих передач (інформаційних і соціально-політичних) для забезпечення інформаційних потреб громадян. Обсяг ведення передач українською мовою має сягати 80 відсотків.

На частоті 97,2 МГц не менше як 50 відсотків мають становити передачі певного визначеного напряму, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі (інформаційні, освітні та розважальні передачі). 100-відсотково при веденні передач має звучати українська мова.

Переможець мовлення на частоті 97,6 МГц має готувати до ефіру щонайменше 50 відсотків передач певного визначеного напряму, стилю чи жанру, що має бути зазначено у форматі (культурно-мистецькі та освітні передачі), а також вести передачі лише українською мовою.

Джазова та/або класична музика згодом звучатиме на частоті 104,6 МГц. Конкурсними умовами передбачено, що таких передач має бути не менше як половина загального обсягу, й усі програми мають звучати лише українською.

У всіх чотирьох конкурсах заборонено ретрансляцію програм і використання вихідних даних інших мовників.

Повідомлення про оголошення конкурсу Національною радою незабаром буде опубліковано в газеті «Голос України».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше