Ofcom відкликав ліцензію RT на мовлення у Великобританії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Ofcom відкликав ліцензію RT на мовлення у Великобританії

Сьогодні, 18 березня, медіарегулятор Великої Британії Ofcom відкликав ліцензію на мовлення RT. Рішення підлягає негайному виконанню.

«Ми зробили це тому, що не вважаємо ліцензіата RT, ANO TV Novosti, придатним і належним мати ліцензію на мовлення у Великобританії», – пояснює британський регулятор на своєму сайті.

Це рішення ухвалене на тлі того, що на початку березня Ofcom розпочав 29 розслідувань щодо RT, які стосуються неупередженості при подачі новин і висвітлення каналом вторгнення Росії в Україну.

«Ми вважаємо, що обсяг і потенційно серйозний характер проблем, порушених протягом такого стислого періоду, викликають велике занепокоєння, особливо з огляду на історію дотримання вимог RT, коли канал був оштрафований на 200 000 фунтів стерлінгів за попередні порушення щодо неупередженості», – повідомляє Ofcom.

У цьому контексті британський медіарегулятор розпочав окреме розслідування, щоб визначити, чи може ANO TV Novosti зберегти свою ліцензію на мовлення.

У цьому розслідуванні було враховано певні фактори, зокрема відносини RT з Російською Федерацією. Ним визнано, що RT фінансується російською державою, яка нещодавно вторглася в сусідню суверенну країну. «Ми також бачимо нові закони в Росії, які фактично криміналізують будь-яку незалежну журналістику, що відступає від власних новин російської держави, зокрема щодо вторгнення в Україну. Ми вважаємо, що враховуючи ці обмеження, видається неможливим для RT дотримуватись належних правил неупередженості нашого Кодексу мовлення за таких обставин.

Ми визнаємо, що RT наразі не працює у Великобританії через санкції, введені ЄС після початку вторгнення в Україну. Ми серйозно ставимося до важливості в нашому демократичному суспільстві права мовника на свободу вираження поглядів і права аудиторії отримувати інформацію та ідеї без зайвого втручання. Ми також серйозно ставимося до важливості збереження довіри аудиторії і довіри громадськості до режиму регулювання мовлення у Великобританії», – зауважує Ofcom.

Беручи до уваги все це, а також швидкі і неодноразові попередні висловлені регулятором  занепокоєння щодо дотримання каналом вимог стосовно мовлення, він дійшов висновку, що не може бути заспокоєним тим, що RT може бути відповідальним мовником у нинішніх обставинах. Тому Ofcom негайно відкликає ліцензію RT на мовлення.

Фото з сайту ofcom.org

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше