Огляд дезінформації пропагандистських ЗМІ від 21 грудня 2018 року

24.12.2018

Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішніх зв’язків European External Action Service – EEAS підготувала щотижневий огляд дезінформації, в якому містяться приклади прокремлівської пропаганди, поширеної у європейських країнах. З повним текстом огляду дезінформації з аналізом окремих статей можна ознайомитися тут.

21 грудня 2018 року

*ТРЕНДИ ТИЖНЯ*

Ви усе неправильно зрозуміли: Росія невинна, винен завжди Захід

За даними прокремлівських ЗМІ, цього тижня американці мають пишатися успішно організованими протестами «жовтих жилетів» у Франції та автокефалією в Україні. Втім, пов’язані з Кремлем ЗМІ також стверджують, що американці все більше й більше симпатизують Росії і президенту Путіну.
Але все ж таки давайте розпочнемо з Брюсселя і ЄС, які, як стверджують російські ЗМІ, є покірними васалами Вашингтона і «тероризують» ті країни, які хочуть нормалізувати відносини з Росією.

Згідно з прокремлівською теорією змови, не варто грати в ігри з Америкою – достатньо подивитися на те, що сталося у Франції. Виявляється, США і Велика Британія організували протести «жовтих жилетів» з метою усунути від влади президента Франції Еммануеля Макрона, а потім звинуватили в усьому Росію. Як стверджують прокремлівські ЗМІ, пошук доказів причетності Росії до протестів «жовтих жилетів» є лише прийомом для прикриття цього політичного злочину.

І нарешті про самих американців: як згадувалося вище, прокремлівські ЗМІ повідомляють про сплеск захоплення у США Росією і президентом Путіним. Насправді ж, зараз ставлення американців до Росії найнегативніше з моменту розпаду СРСР.

Русофобія

Цього тижня знову постала стара тема про нібито антиросійські настрої Заходу. Цього разу очевидним прикладом такого ставлення, як повідомляється, стала резолюція Генеральної Асамблеї ООН, в якій Російську Федерацію закликають вивести війська з Криму і припинити окупацію півострова. Згідно з дезінформуючими джерелами, ця резолюція заохочує українців скоювати «нові злочини» і провокації заради політичних амбіцій Заходу.

Також нам знову нагадали про те, що висунуті проти Росії звинувачення щодо отруєння Скрипалів є необгрунтованими! На додаток до потоку «доказів», поширюваних прокремлівськими джерелами, – на сьогодні налічується понад сорок таких публікацій – нас запевнили: якщо тему Скрипалів зараз не піднімають, це нібито «доводить», що Велика Британія сама винна в їх отруєнні.

Ні, Україна не агресор

За повідомленнями прокремлівських ЗМІ, Україна є агресором, і цього тижня ми дізналися, що її президент оголосив війну Росії, ухваливши новий закон, який дозволяє збройним силам України затримувати усі російські судна в Чорному морі і без попередження відкривати вогонь по них. Окрім того, є план здійснення хімічної провокації в Маріуполі – поза сумнівом, за участю тих же британських фахівців, які отруїли Скрипалів.

Змова

Своєрідною вишенькою на торті дезінформації стала теорія змови, що викликає занепокоєння, про безперечне існування в грузинській лабораторії «холодних кімнат», в яких проводяться випробування небезпечних речовин. Не хочеться підкидати ідеї кремлівським тролям, але, здається, холодні приміщення існують у більшості лабораторій і навіть у багатьох звичайних будинках. Їх ще називають кладова. Залишається тільки припускати, які небезпечні речовини у них знаходяться.

*СВІЖА АНАЛІТИКА*

Постановочне інтерв’ю на «Першому каналі»

Кремлівські ЗМІ вже сумно відомі використанням підставних осіб для створення інтерв’ю за участю «українців». Детальніше

Цифра тижня: 2013

РФ зробила США мішенню для онлайн-дезінформації ще в 2013 році і до цього часу не припиняє спроби маніпулювати думкою американців. Детальніше

*І НАСАМКІНЕЦЬ*

Танцюючий робот Борис

На каналі «Россия 24» показали «один із найсучасніших роботів», але виявилося, що це не робот, а людина в костюмі робота. Детальніше