Огляд дезінформації пропагандистських ЗМІ від 21 грудня 2018 року - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Огляд дезінформації пропагандистських ЗМІ від 21 грудня 2018 року

Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішніх зв’язків European External Action Service – EEAS підготувала щотижневий огляд дезінформації, в якому містяться приклади прокремлівської пропаганди, поширеної у європейських країнах. З повним текстом огляду дезінформації з аналізом окремих статей можна ознайомитися тут.

21 грудня 2018 року

*ТРЕНДИ ТИЖНЯ*

Ви усе неправильно зрозуміли: Росія невинна, винен завжди Захід

За даними прокремлівських ЗМІ, цього тижня американці мають пишатися успішно організованими протестами «жовтих жилетів» у Франції та автокефалією в Україні. Втім, пов’язані з Кремлем ЗМІ також стверджують, що американці все більше й більше симпатизують Росії і президенту Путіну.
Але все ж таки давайте розпочнемо з Брюсселя і ЄС, які, як стверджують російські ЗМІ, є покірними васалами Вашингтона і «тероризують» ті країни, які хочуть нормалізувати відносини з Росією.

Згідно з прокремлівською теорією змови, не варто грати в ігри з Америкою – достатньо подивитися на те, що сталося у Франції. Виявляється, США і Велика Британія організували протести «жовтих жилетів» з метою усунути від влади президента Франції Еммануеля Макрона, а потім звинуватили в усьому Росію. Як стверджують прокремлівські ЗМІ, пошук доказів причетності Росії до протестів «жовтих жилетів» є лише прийомом для прикриття цього політичного злочину.

І нарешті про самих американців: як згадувалося вище, прокремлівські ЗМІ повідомляють про сплеск захоплення у США Росією і президентом Путіним. Насправді ж, зараз ставлення американців до Росії найнегативніше з моменту розпаду СРСР.

 

Русофобія

Цього тижня знову постала стара тема про нібито антиросійські настрої Заходу. Цього разу очевидним прикладом такого ставлення, як повідомляється, стала резолюція Генеральної Асамблеї ООН, в якій Російську Федерацію закликають вивести війська з Криму і припинити окупацію півострова. Згідно з дезінформуючими джерелами, ця резолюція заохочує українців скоювати «нові злочини» і провокації заради політичних амбіцій Заходу.

Також нам знову нагадали про те, що висунуті проти Росії звинувачення щодо отруєння Скрипалів є необгрунтованими! На додаток до потоку «доказів», поширюваних прокремлівськими джерелами, – на сьогодні налічується понад сорок таких публікацій – нас запевнили: якщо тему Скрипалів зараз не піднімають, це нібито «доводить», що Велика Британія сама винна в їх отруєнні.

 

Ні, Україна не агресор

За повідомленнями прокремлівських ЗМІ, Україна є агресором, і цього тижня ми дізналися, що її президент оголосив війну Росії, ухваливши новий закон, який дозволяє збройним силам України затримувати усі російські судна в Чорному морі і без попередження відкривати вогонь по них. Окрім того, є план здійснення хімічної провокації в Маріуполі – поза сумнівом, за участю тих же британських фахівців, які отруїли Скрипалів.

 

Змова

Своєрідною вишенькою на торті дезінформації стала теорія змови, що викликає занепокоєння, про безперечне існування в грузинській лабораторії «холодних кімнат», в яких проводяться випробування небезпечних речовин. Не хочеться підкидати ідеї кремлівським тролям, але, здається, холодні приміщення існують у більшості лабораторій і навіть у багатьох звичайних будинках. Їх ще називають кладова. Залишається тільки припускати, які небезпечні речовини у них знаходяться.

 

*СВІЖА АНАЛІТИКА*

Постановочне інтерв’ю на «Першому каналі»

Кремлівські ЗМІ вже сумно відомі використанням підставних осіб для створення інтерв’ю за участю «українців». Детальніше

 

Цифра тижня: 2013

РФ зробила США мішенню для онлайн-дезінформації ще в 2013 році і до цього часу не припиняє спроби маніпулювати думкою американців. Детальніше

 

*І НАСАМКІНЕЦЬ*

Танцюючий робот Борис

На каналі «Россия 24» показали «один із найсучасніших роботів», але виявилося, що це не робот, а людина в костюмі робота. Детальніше

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше