Огляд дезінформації пропагандистських ЗМІ від 22 лютого 2019 року

25.02.2019

Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішніх зв’язків European External Action Service – EEAS підготувала щотижневий огляд дезінформації, в якому містяться приклади прокремлівської пропаганди, поширеної у європейських країнах. З повним текстом огляду дезінформації з аналізом окремих статей можна ознайомитися тут.

22 лютого 2019 року

 *ТРЕНДИ ТИЖНЯ*

 «Прокажаючий» настій дезінформації

Я спав собі в саду, −
Така вже в мене звичка пообідня;
В той час дозвілля дядько твій підкрався,
Сік блекоти сховавши при собі,
І влив її мені в обидва вуха.
(Вільям Шекпір, «Гамлет», Дія перша, Сцена 5, пер. Л. Гребінка)

Отрута всюди. «Фейкова» отрута, справжня отрута. Прокремлівські дезінформаційні ЗМІ стверджують, що Сергій Скрипаль помер півроку тому, а також, що британці викликають привид жертви нападу в Солсбері, коли їм необхідно відвернути людей від неприємних новин.

З іншого боку, прокремлівські ЗМІ повідомляють, що Захід нарешті підтвердив, що газова атака в Думі була постановочною, і що цей факт був визнаний навіть BBC! Російська армія візьме інформатора BBC під свій захист.

«Чорнила це наркотик», − писав Володимир Набоков, який на собі відчув вплив московської тактики репресій і дифамації. Чорнило, друк чорнилом може отруювати розум і серця мільйонів. Брехня забруднює канали інформації.

Згубна дія пропаганди

Змова всюди: Естонія контролюється Вашингтоном, ЄС плете інтриги проти Молдови (за випадковим збігом в обох країнах скоро проводитимуться вибори); США планують застосувати «венесуельський сценарій» в Угорщині; мусульмани змушують жінок в Європі носити хіджаб; Захід вороже налаштований проти Росії, так само, як це було напередодні Другої світової війни. Прокремлівські ЗМІ працюють понаднормово, щоб повідомити своїй аудиторії, що на Землі є тільки одне безпечне місце − Росія, куди масово біжать європейці, щоб звільнитися від задушливого утиску в умовах європейської гомосексуальної диктатури.

Так хто ж може витримати отруйний сморід, що йде від морального розкладання Європи, де педофілія є європейською цінністю? Росія, принаймні, виступає за батьківську владу, тому цілком зрозумілі причини хвилі масової міграції − сотні людей − з Європи до Криму.

Можна подумати, що під усім цим тиском зі сторони злісного Заходу бідна Росія починає руйнуватися. Навіть Білорусь стає ворогом! Російська молодь була спокушена і розбещена американським доларом. Росія намагалася зберегти договір РСМД, продемонструвавши тим самим безпрецедентну відкритість і готовність до співпраці. Це спрацювало? Звичайно, ні, тому що все, що робить Росія, зустрічається Заходом з істеричним антагонізмом і агресією. Насправді Захід − це просто терористична інституція.

Брехня з летальним кінцем

Отрута теж може викликати звикання. Прокремлівські ЗМІ явно підсіли на голку наркотика дезінформації про Україну. Україна продовжує домінувати в російській медіа-екосистемі: аналіз російських соціальних мереж показує, що будь-які повідомлення про Україну викликають вибух у мережі. Учасники протестів Євромайдану були сп’янілі від окситоцину − гормону любові! Кількість людей, яким сподобалася ця історія на російському федеральному сайті, майже удвічі перевищила число європейців, що масово мігрують до Росії. Також величезну увагу привернула до себе спроба поставити під сумнів Голодомор 1932-1933 років в Україні. І так далі: майбутні вибори є всього лише інструментом Заходу для продовження протидії Росії; Україна керується владою іноземних держав, її режим є маріонетковим, йому бракує легітимності, він перешкоджає усім спробам повернення миру на Донбас…

У «Гамлеті» Шекспіра король Данії убитий своїм братом за допомогою отрути, залитої йому у вухо. Це вражаюче точна метафора дезінформації. Прокремлівські ЗМІ продовжують виливати потік дезінформаційної отрути у вуха мільйонів громадян.

*СВІЖА АНАЛІТИКА*

 Пропаганда і безправ’я

ЗМІ діляться на дві основні категорії: ЗМІ як форум і ЗМІ як трибуна. Концепція форуму − це майданчик для дебатів і критики. Концепція трибуни − це платформа для поширення ідей і цінностей того, хто її контролює. Детальніше

Крим: питання не закрите

Через п’ять років після анексії Крим все ще не є частиною Росії. Наполягати на тому, що «Крим – наш» − означає дезінформувати. Детальніше

Цифра тижня: 2200

У епоху поширення спонсорованої Росією дезінформації послаблення ЗМІ створює серйозну проблему. Детальніше

*І НАСАМКІНЕЦЬ*

 Моральні мігранти в Криму

«Жителі європейських країн рятуються в Росії від агресивної сексуальної освіти, гомосексуальної диктатури, ювенальної юстиції», − таку інформацію повідомив минулого тижня своїм читачам сайт «Life». Детальніше