Огляд дезінформації пропагандистських ЗМІ за період із 11 по 14 липня 2016 року - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Огляд дезінформації пропагандистських ЗМІ за період із 11 по 14 липня 2016 року

Оперативна робоча група зі стратегічних комунікацій Європейської служби зовнішніх зв’язків European External Action Service – EEAS підготувала щотижневий дайджест дезінформації, поширеної прокремлівськими ЗМІ і незалежними російськими медіа. В матеріалі також представлено основні тенденції в російських соцмережах.Завантажити огляд дезінформації можна за посиланням.


Випуск 34 – 14 липня 2016Еліти зрежисерували Brexit із метою втягнути ЄС у війнуОстаннім часом увага прокремлівських ЗМІ була зосереджена головним чином на ЄС, а референдум у Великій Британії з питання членства країни в ЄС вони використали як відправну точку для своїх сюжетів.Микола Стариков, один із основних прокремлівських пропагандистів і один із лідерів руху “Антимайдан” (який він очолює разом із досить відомим лідером байкерського клубу “Нічні вовки” Олександром Залдостановим), записав відеокоментар стосовно Brexit: http://bit.ly/29twuAH. У цьому відео він стверджує, що референдум було зрежисовано: не зумівши втягнути Росію у військовий конфлікт, світова закуліса має намір тепер втягнути ЄС у війну. Оскільки господарі світового багатства не можуть більше підтримувати високий життєвий рівень на такій великій території, вони вирішили обмежити ці життєві стандарти тільки територією США і Великої Британії, а решту світу занурити в хаос і війну.Стариков не лише автор більше десятка книг, він ще й комерційний директор петербурзького відділення “Первого канала” (http://bit.ly/29GYmAl). Отже, він обіймає одну з головних посад на одному з провідних телеканалів, підконтрольних російському урядові.

Цим конспірологічні теорії не обмежувалися. Наприклад, на сайті LifeNews пояснюється, що в результаті Brexit усю Східну Європу “викинуть” із ЄС (http://bit.ly/29mxjsl). Окрім того, в статті на сайті thesaker.is (яку потім було перекладено, наприклад, чеською мовою) йдеться про те, що Велика Британія стане жертвою кольорової революції, яка є кроком у відповідь на Brexit з боку глобалістів і Сороса. На думку автора статті, ведеться скоординована атака на фунт і чиниться масований психологічний тиск з боку організацій “громадянського суспільства” з метою зупинити Brexit; а ЦРУ і ліберальні еліти оплачують пропаганду, яка поширює брехню, щоб запобігти Brexit. Це “гібридна політична війна проти британської більшості” (http://bit.ly/29xfepI).Ще фантастичніші версії висунув грузинський прокремлівський сайт saqinform.ge: англосакси вирішили не ставати “англосексами” на догоду ЛГБТ цінностям “старої куртизанської Європи”, і як наслідок Brexit інші країни незабаром вийдуть з Європейського Союзу і одна за одною вступлять у Великий Євразійський союз. Цю інформацію підтвердило джерело, близьке до Більдербергської групи (http://bit.ly/29AdNdi). Через п’ять днів ті ж самі ЗМІ повідомили про зустріч на швейцарському гірському курорті, що проводилася за ініціативи канцлера Німеччини Ангели Меркель, в якій брали участь лідери Франції, Італії та Нідерландів. Глави держав нібито обговорювали майбутнє проекту “Велика Євразія”, і під час реалізації цього проекту ймовірно почнеться поетапне визнання Криму європейськими країнами: http://bit.ly/29ugqOp.Чеські ЗМІ повторили дезінформацію про заборону в ЄС англійської мови і прагнення якомога тісніше закріпити зв’язки між країнами-членами, що, на думку сайту stop – multikulti.cz, підтверджує наявність фашистських тенденцій в ЄС(http://bit.ly/29qPYFU).

Усе як завжди: хімічний Чорнобиль і бліцкригВодночас знову багато сюжетів було присвячено “вічним ворогам” прокремлівських ЗМІ – Україні і НАТО. Численні ЗМІ намагалися пов’язати нещодавній теракт, організований ІГІЛ у Стамбулі, з українською владою; шоу Дмитра Кисельова задало тон (http://bit.ly/29dK5Io). Інший основний телепропагандист Петро Толстой навіть звинуватив Україну в тому, що вона збила літак, який виконував рейс MH17 (http://bit.ly/29GpiQD).

Знову повторювалися деякі добре відомі тези. Наприклад, “Захід вже не цікавиться Україною, усі вже забули про Україну” або “Україна – не держава, українці – не нація”. Також було помічено абсолютно нову дезінформацію, покликану залякати населення України: влада Києва “готує “хімічний Чорнобиль” для жителів сходу України” (http://bit.ly/29CpZvm).Що стосується НАТО, то ми знову почули, що всі військові навчання – це просто провокація проти Росії; що не існує ніякої російської загрози; що нещодавній саміт НАТО у Варшаві – підготовка до війни з Росією. Сайт politikus.ru вигадав новину про те, що віце-президент США Джо Байден заявив, що американці планували “бліцкриг із захоплення Донбасу”, а зараз готуються “розв’язати війну в Криму” (http://bit.ly/29udelT). (Фото: “Час покаже” на “YouTube”).«Вподобайте» нас на “Фейсбуці”! Нова сторінка “EU vs Disinformation” (ЄС проти дезінформації) містить смішні факти, цікаві тексти і захоплюючі відео, які розкривають способи маніпуляції та дезінформації, що використовуються в прокремлівських ЗМІ. Як і аккаунт в “Твіттері” (@EUvsDisinfo ), зміст сторінки в “Фейсбуці” буде англійською і російською мовами. Посилання на сторінку: https://www.facebook.com/EUvsDisinfo/

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше