Оголошено попередження двом компаніям

16.02.2012

Цього тижня Національна рада оголосила попередження двом регіональним мовникам. Регулятором зафіксовано порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Санкцію застосовано до ПП ТРК «Подільські комунікації», що працює у Вінницькій області, та львівському ТОВ ТРК «Телебойман».

Перевіркою Національної ради зафіксовано такі порушення в діяльності ТРК «Подільські комунікації». По-перше, фактична адреса розміщення компанії у селищі міського типу Чечельнику не відповідає зазначеній у ліцензії. Це суперечить ч. 4 ст. 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», згідно з якою при виникненні підстав для переоформлення ліцензії на мовлення у зв’язку з організаційними змінами статусу та умов діяльності ліцензіата, він зобов’язаний протягом 10 робочих днів подати до Національної ради заяву про відповідні зміни.

По-друге, закон порушено в частині програмної концепції. Перевіркою встановлено: в ефірі каналу збільшено обсяг інформаційних програм та підбірки музичних творів. Натомість зменшено обсяг програм власного виробництва та обсяг категорії «інше». Це порушення ч. 8 ст. 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

ТОВ ТРК «Телебойман» оголошено попередження після проведення планової перевірки. Було встановлено, що компанія не здійснює діяльність провайдера програмної послуги у Львові. При цьому до Національної ради жодного звернення про анулювання ліцензії не надходило. Цим мовник порушує українські закони.

Керівництво компанії пояснює, що ТОВ ТРК «Телебойман» не планує надалі надавати послуги провайдера програмної послуги та продовжувати ліцензію. А на території його мережі працює компанія «Воля». Компанії рекомендовано подати відповідну заяву до регуляторного органу.

На разі ПП ТРК «Подільські комунікації» має ліцензію на ефірне радіомовлення на частоті 107,5 МГц у селищі міського типу Чечельнику із загальним обсягом мовлення 4 год. на добу. А ДП «Телебойман» ТОВ ТРК «Телебойман» («ТБМ») ЛТД» за умовами ліцензії має надавати послуги провайдера програмної послуги у Львові.

_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada